پست آموزشی

آموزش تبدیل ویدیو به MP3 با استفاده از نرم افزار VLC

حتما از برنامه VLC استفاده کرده اید ؟ یک نرم افزار مالتی مدیای کاربردی با قابلیت های فراوان که در بخش آموزش هم مقاله ای با عنوان “آموزش کار با پخش کننده صدا و تصویر VLC”  جهت استفاده کاربران قرار داده شده است .بعضی از فیلم و ویدئوهایی که از طریق اینترنت دانلود می کنید باید تبدیل به فرمت MP3 شود که اینکار از طریق روشهای مختلفی امکان پذیر است . البته برای اینکار نرم افزارهای رایگان و غیر رایگان بسیار زیادی منتشر شده است اما از آنجایی که VLC نسبتا کم حجم و رایگان است و کار با آن نیز چندان سخت نیست ما از این نرم افزار برای تبدیل استفاده میکنیم.

آموزش تبدیل ویدیو به mp3 با استفاده از نرم افزار VLC

 در ابتدا اگر VLC media player بر روی سیستمان نصب نیست آنرا ازطریق این وب سایت دانلود و روی کامپیوتر خود نصب کنید.(این نرم افزار رایگان و متن باز در دو نسخه ۳۲ و ۶۴ بیتی برای اکثر سیستم عامل های جهان مثل ویندوز،مک،لینوکس،اندروید،آی او اس و.. منتشر شده است و همچنین دارای نسخه پرتابل یا بدون نیاز به نصب نیز میباشد)

۱- بعد از دانلود نرم افزار را نصب و اجرا کنید . از منو Media گزینه Convert / Save را انتخاب کنید.

1 آموزش تبدیل ویدیو به mp3 با استفاده از نرم افزار VLC

۲- سپس با کلیک بر روی دکمه Add فایل ویدویی را از روی سیستم خود انتخاب و بر روی دکمه Convert / Save کلیک کنید.

2 آموزش تبدیل ویدیو به mp3 با استفاده از نرم افزار VLC

3 آموزش تبدیل ویدیو به mp3 با استفاده از نرم افزار VLC

۳-در قسمت بعد از بخش Destination بر روی دکمه Browse کلیک کنید.حالا باید مسیری برای ذخیره فایل تبدیل شده انتخاب و در کادر file name یک نام نیز برای فایل mp3 انتخاب کنید.

4 آموزش تبدیل ویدیو به mp3 با استفاده از نرم افزار VLC

۴-از بخش Setting لیست Profile را بر روی Audio – MP3 تنظیم کنید.اگر به دنبال تنظیمات بیشتر برای تبدیل هستید بروی دکمه Setting (آیکن آچار و پیچ گوشتی) کلیک کنید در اینجا میتوانید تنظیمات اضافی و حرفه ای تری برای تبدیل انجام دهید مثلا با انتخاب تب Audio codec میتوانید کدک (Codec) تبدیل و بیت ریت یا همان کیفیت تبدیل فایل صوتی مثل ۱۲۸،۱۹۲،۲۵۶ و.. را تنظیم کنید.

5 آموزش تبدیل ویدیو به mp3 با استفاده از نرم افزار VLC

۵-پس از انجام تنظیمات بر روی Start کلیک کید تا برنامه شروع به تبدیل فایل ها کند،توجه کنید در طی مدت تبدیل VLC را نبندید!مدت زمان تبدیل و روند پروسه تبدیل نیز در خود نرم افزار و نوار نمایش زمان ویدیو قابل مشاهده است.اگر کانورت با موفقیت انجام شود فایل MP3 ویدیو در مسیری که برای ذخیره مشخص کرده بودید در اختیار شما قرار میگیرد.

6 آموزش تبدیل ویدیو به mp3 با استفاده از نرم افزار VLC

منبع : آسارایان

درباره نویسنده

رضا ترکی

رضا ترکی

با سلام
رضا ترکی هستم کارشناس رشته ریاضیات.
از نوجوانی علاقه بسیار زیادی به طراحی گرافیک و کامپیوتر داشتم. اکنون در اینترنت با نام گرافیست مسلمان به طراحی پوسترهای فرهنگی و مذهبی می پردازم.
همچنین در انجام امور تحت وب تخصص هایی پیدا کرده ام که به مرور زمان آن ها را در اختیار همه قرار خواهم داد.

ارسال نظر