پست آموزشی

چگونه در ورد از تصویر به جای بالت ( BULLET ) استفاده کنیم ؟

شاید با عنوان بالت ( Bullet ) آشنا نباشید ولی در اسنادی که ایجاد می کنید زیاد از آن استفاده کرده باشید . بالت برای مرتب کردن چند پاراگراف ، متن زیر هم ، سرفصل و هر چیزی دیگری که به عنوان یک نوشته کلیدی یا مرجع باید نمایش داده شود مورد استفاده قرار می گیرد . مثلا می خواهید ویژگیهای یک محصول را زیر هم نام ببرید . ویژگیها دارای تعداد زیادی می باشد که در این مواقع از بالت استفاده می شود . به صورت پیش فرض امکان استفاده از یک تصویر به جای بالت وجود ندارد ولی از طریق تنظیمات نرم افزار اینکار امکان پذیر می باشد که در ادامه آموزش میدهم .

چگونه در ورد از تصویر به جای بالت ( Bullet ) استفاده کنیم ؟

۱- نرم افزار ورد را باز کرده و چند خط زیر هم توضیحات تایپ کنید . سعی کنید بعد از تایپ هر خط بر روی کلید اینتر کلیک کنید تا سطر آن به صورت مستقل ایجاد شود . سپس بر روی سربرگ Home کلیک کرده و برای شروع و تست از یکی از بالت ها در قسمت Bullet Library استفاده کنید .

1 چگونه در ورد از تصویر به جای بالت Bullet استفاده کنیم

۲-برای جایگزین کردن یک آیکون یا تصویر کوچک به جای یک بالت برروی گزینه Define New Bullet کلیک کنید . در پنجره باز شده می توانید از لیست پیش فرض یکی از بالت ها را برای مرتب کردن انتخاب و استفاده کنید .

2 چگونه در ورد از تصویر به جای بالت Bullet استفاده کنیم

۳-بعد از کلیک بر روی گزینه Define New Bullet پنجره تنظیمات آن نمایش داده می شود . بر روی کلید Picture کلیک کنید .

3 چگونه در ورد از تصویر به جای بالت Bullet استفاده کنیم

۴-کمی صبر کنید تا پنجره تنظیمات این بخش نیز نمایش داده شود . در صورتیکه وارد حساب مایکروسافت شده باشید می توانید از طریق onedrive نیز تصویر خودتان را انتخاب نمایید . همچنین از طریق موتور جستجو بینگ نیز می توانید به دنبال فایل مورد نظرتان بگردید .
بر روی کلید Browse گزینه From a File کلیک کنید .

4 چگونه در ورد از تصویر به جای بالت Bullet استفاده کنیم

۵- در مرحله بعدی باید تصویرمورد نظر را وارد نرم افزار ورد و برای استفاده به جای بالت پیش فرض کنید . ابعاد تصویر باید ۱۶×۱۶ و با فرمت PNG باشد . امکان استفاده از تصاویر با فرمت و اندازه های دیگر نیز وجود دارد ولی ساختار و نظم متن را بهم میریزد .
بعد از انتخاب عکس بر روی کلید Insert کلیک کنید .

5 چگونه در ورد از تصویر به جای بالت Bullet استفاده کنیم

۶- یک پیش نمایش از تصویر وارد شده نمایش داده می شود . در صورت تائید بر روی کلید OK کلیک کنید .موفق باشید

6 چگونه در ورد از تصویر به جای بالت Bullet استفاده کنیم

منبع : آسارایان

درباره نویسنده

رضا ترکی

رضا ترکی

با سلام
رضا ترکی هستم کارشناس رشته ریاضیات.
از نوجوانی علاقه بسیار زیادی به طراحی گرافیک و کامپیوتر داشتم. اکنون در اینترنت با نام گرافیست مسلمان به طراحی پوسترهای فرهنگی و مذهبی می پردازم.
همچنین در انجام امور تحت وب تخصص هایی پیدا کرده ام که به مرور زمان آن ها را در اختیار همه قرار خواهم داد.

ارسال نظر