پست آموزشی

چگونه ایمیل های خود را در جیمیل بین زبانه های INBOX طبقه بندی شده جابجا کنیم ؟

سیستم زبانه های inbox سرویس Gmail یک روش بسیار موثر برای سازماندهی ایمیل ها در دسته بندی های مختلف است .
شرکت گوگل سیستم زبانه های inbox را در سال ۲۰۱۳ معرفی کرد و از آن موقع تا به حال میلیون ها نفر inbox جدید را دریافت کرده اند که باعث می شود تمام ایمیل ها به صورت اتوماتیک در دسته بندی هایی پیش فرض همانند Primary , Social و Promotions قرار بگیرند . این تغییر به صورت بسیار عالی کار می کند اما هر از چند گاهی شما ایمیلی را مشاهده می کنید که در زبانه اشتباه قرار گرفته است .هیچ گونه گزینه فیلتری برای زبانه های  inbox وجود ندارد به عنوان مثال یکسری برچسب هایی وجود دارد که هیچکدام توسط سیستم label گوگل پشتیبانی نمی شوند.

چگونه ایمیل های خود را در جیمیل بین زبانه های Inbox طبقه بندی شده جابجا کنیم ؟

شما می توانید ایمیل ها را بین زبانه ها از طریق رابط وب Gmail ( این امر در گوشی های هوشمند کار نمی کند ) و با روش بسیار ساده drag and drop  انجام دهید درست است که امکان دارد الان همه چیز برای شما مشخص شده باشد و لی بسیاری از افراد نمی دانند که این روش نیز در سرویس ایمیل شرکت گوگل وجود دارد .

برای جابجایی ایمیل ها بین زبانه های inbox , ایمیلی که می خواهید آن را جابجا کنید مشخص کنید . شما می توانید در هر نوبت یک ایمیل را جابجا کنید و یا اگر دوست دارید می توانید چندین ایمیل را انتخاب کنید ( تیک کنار آن ها بیانگر انتخاب ایمیل است ) و به صورت گروهی ایمیل های خود را جابجا کنید . هدف از ارائه این آموزش بیان موارد بسیار ساده در سرویس Gmail  است که کمتر کسی از آن ها اطلاعات دارد . در تصویر زیر شما یک ایمیل را در زبانه Update  را مشاهده می کنید

سرویس جیمیل 1

بر روی ایمیل مورد نظر کلیک کرده و در همان حالت کلیک باقی بمانید و آن را نگه دارید . ایمیل انتخاب شده را به سمت زبانه ای که می خواهید ایمیل را در آن دسته بندی قرار دهید ببرید . زمانی که نشانگر موس را بر روی زبانه مورد نظر بردید کلیک موس را رها کنید تا ایمیل مورد نظر در زبانه و دسته بندی جدید قرار بگیرد .

سرویس جیمیل 2

شما یک پیغام دریافت می کنید که در تصویر زیر نمایش داده شده است که بیانگر این است که ایمیل شما به زبانه جدید جابجا شده است ( اگر ایمیلی را در زبانه اشتباه قرار دادید می توانید با کلیک بر روی گزینه undo فرایند جابجایی را برگردانید ) . همچنین شما یک پیغام دیگر با عنوان  Do this for future messages from… را نیز دریافت می کنید که با کلیک بر روی گزینه Yes در روبروی آن تمام ایمیل های فرد فرستنده به طور اتوماتیک به زبانه جدید خواهند رفت .

سرویس جیمیل 3

بعد از کلیک بر روی گزینه Yes شما یک پیام تایید را دریافت می کنید که موارد بالا را یک بار دیگر بیان می کند .
سرویس جیمیل 4

اگر می خواهید که مراحل بالا را باز گردانید می توانید به راحتی ایمیل جابجاشده را انتخاب کرده و همانند مراحل بالا آن را به زبانه قدیم خود جابجا کنید.

منبع : آسارایان

درباره نویسنده

رضا ترکی

رضا ترکی

با سلام
رضا ترکی هستم کارشناس رشته ریاضیات.
از نوجوانی علاقه بسیار زیادی به طراحی گرافیک و کامپیوتر داشتم. اکنون در اینترنت با نام گرافیست مسلمان به طراحی پوسترهای فرهنگی و مذهبی می پردازم.
همچنین در انجام امور تحت وب تخصص هایی پیدا کرده ام که به مرور زمان آن ها را در اختیار همه قرار خواهم داد.

ارسال نظر