پست آموزشی

کدهای CSS نوشته شده را به صورت آنلاین با سایت CSS LINT چک کنید

کدهای CSS نوشته شده را به صورت آنلاین با سایت CSS Lint چک کنید ! عنوان مقاله شاید کمی مبهم باشد ولی اجازه بدهید با کمی توضیحات مختصر این موضوع را روشن کنم . کدهای قالب که مربوط به ظاهر و پوسته یک تم می شود در فایل Css ذخیره می شود . وقتی شروع به نوشتن دستورات می کنید ممکن است از یک کلاس ۲ بار استفاده کنید یا علامت سمی کالن را در پایان یک تگ قرار ندهید .چه اتفاقی می افتد ؟ باید کلی زمان بزارید و از دوباره تمام تگ ها را خط به خط بررسی کنید .

1 کدهای CSS نوشته شده را به صورت آنلاین با سایت CSS Lint چک کنید

راه حل چیست ؟ CSS Lint یک ابزار آنلاین تعیین خطا و error است که گرامر و ترکیب CSS را از لحاظ عملکرد و کارایی، دسترس‌پذیری و سازگارپذیری CSS بررسی می‌کند. از نتایج حاصله متعجب خواهید شد، انتظار تعداد زیادی هشدار در CSS خود را داشته باشید. به هر حال، این خطاها در نهایت به شما کمک می‌کنند گرامر و ترکیب CSS خود را تصحیح کرده و آن را کارا تر کنید. علاوه بر این، به یک CSS نویس بهتر تبدیل می‌شوید. در ادامه لینک وب سایت همراه با آموزش استفاده از سایت CSS Lint را قرار میدهم .

۱- برای استفادهاز وب سایت CSS Lint بر روی این لینک کلیک کنید . سپس در کادر وارد شده کدهای Css خودتان را تایپ کرده و بر روی کلید LINT کلیک کنید .

1 کدهای CSS نوشته شده را به صورت آنلاین با سایت CSS Lint چک کنید

۲- همانطور که مشاهده می کنید از کدهایی که بنده نوشته ام ایراد گرفته است . در قسمت title عنوان خطا مثلا خالی بودن کلاس و در قسمت description می توانید توضیحات تکمیلی را مشاهده و هر کدام را رفع کنید . بسیار کار ساده ای می باشد در عین حال کاربرد و کار راه انداز. فقط با یک کلیک بدون گشتن در کدها حطا ها نمایش داده می شود .

2 کدهای CSS نوشته شده را به صورت آنلاین با سایت CSS Lint چک کنید

منبع : آسارایان

درباره نویسنده

رضا ترکی

رضا ترکی

با سلام
رضا ترکی هستم کارشناس رشته ریاضیات.
از نوجوانی علاقه بسیار زیادی به طراحی گرافیک و کامپیوتر داشتم. اکنون در اینترنت با نام گرافیست مسلمان به طراحی پوسترهای فرهنگی و مذهبی می پردازم.
همچنین در انجام امور تحت وب تخصص هایی پیدا کرده ام که به مرور زمان آن ها را در اختیار همه قرار خواهم داد.

ارسال نظر