پست آموزشی

چگونه مشکل فونت فارسی در فوتوشاپ را حل کنیم؟

یکی از مشکلاتی که هنگام کار کردن با فوتوشاپ بارها برایم رخ داده این است که هنگام افزودن ابزار نوشتاری T، فونتی که به عنوان فونت فارسی نمایش داده می شود کاملا گسسته و از هم جداست. خوشبختانه این مشکل راه حل دارد و می توانید به کمک این آموزش آن را حل کنید. پس با زیفا همراه باشید.

برای تغییر تنظیمات به منظور بهینه سازی فونت فارسی در فوتوشاپ برنامه فوتوشاپ را باز کنید و از میان منوهایی که در بالا مشاهده می کنید، گزینه EDITE را مد نظر داشته باشید و آن را باز کنید:

حل مشکل فونت فارسی

مطابق آن چه که در بالا مشاهده می کنید، می توانید یا از طریق منو ها به صورت بالا اقدام کنید و گزینه Preferences و بعد General  را انتخاب کنید. اما می توانید به کمک دکمه های ترکیبی که در روبروی هر کدام نوشته شده این کار را سریع تر انجام دهید. مثلا اگر در محیط فوتوشاپ کنترل + K را بزنید می توانید به مرحله بعد وارد شوید.

در سمت چپ صفحه ای که باز می شود تصویری شبیه بالا را مشاهده می کنید که باید گزینه تایپ را در آن انتخاب کنید. به محض انتخاب این گزینه صفحه ای باز می شود که در آن باید Choose Text Engine Option را مد نظر قرار دهید و از میان گزینه هایی که شامل می شود عبارت  Middle Eastern And South Asia را انتخاب کنید.

منبع:گویا ای تی

درباره نویسنده

رضا گشتاسبی

ارسال نظر