پست آموزشی

آموزش ساخت کانال در تلگرام iOS

کانال در تلگرام مدت زیادی است که آمده است. امکاناتی که کانال در اختیار شما قرار می دهد بسیا عالی است و شما می توانید استفاده های متفاوتی از کانال ها داشته باشید

کانال در تلگرام مدت زیادی است که آمده است. امکاناتی که کانال در اختیار شما قرار می دهد بسیا عالی است و شما می توانید استفاده های متفاوتی از کانال ها داشته باشید. شما می توانید برای تبلیغات کسب و کار خود، قرار دادن دل نوشته های خود، سرگرمی و یا حتی تبریک عید از کانال ها استفاده کنید. از مزایای کانال ها نسبت به گروه ها این است که هیچ کس نمی تواند محتوایی در آن بگذارد. فقط ادمین ها و سازنده می تواند محتوا تولید کند و بقیه اعضا شنونده هستند. یک مزیت مهم دیگر کانال ها این است که محدودیتی در تعداد اعضا ندارند.

چگونه کانال خود را درست کنیم:

با چند مرحله ساده می توانید کانال خود را ایجاد کنید. آموزش های زیر برای سیستم عامل iOS است. با کمی تغییر می توانید برای فریم ورک های دیگر نیز استفاده کنید.

۱. ابتدا در صفحه اصلی تلگرام بر روی علامت برگه و قلم (سمت راست – بالا) تپ کنید.

۲. سپس از لیست نمایش داده شده گزینه New Channel را انتخاب نمایید.

۳. در این صفحه باید نام کانال را وارد و بر روی Next تپ نمایید. همچنین می توانید توضیحاتی برای کانال خود نوشته و یا تصویر موردنظر خود را آپلود کنید.

۴. در بخش بعدی می بایست یک حالت را جهت تخصیص لینک کانال از میان گزینه های Public و Private انتخاب کنید. در صورت انتخاب گزینه Public آدرس باید توسط شما وارد شود. در حالت Private اعضا فقط با لینک جوین شما می توانند وارد کانال شوند.

۵. و در صورت انتخاب گزینه Private لینک کانال به صورت خودکار برای شما تولید می شود. با انتخاب Next به مرحله بعد خواهیم رفت.

در بخش بعد مخاطبان خود را از لیست Contact تلگرام انتخاب و در نهایت گزینه Next را انتخاب می کنیم تا به صفحه کانال ساخته شده وارد شویم.

نکته: توجه داشته باشید که شما نهایتا می توانید ۲۰۰ عضو از کانال خود را از مخاطبان انتخاب کنید. و برای اعضای بیشتر باید کانال خود را تبلیغ کنید یا لینک کانال را به دوستان خود بدهید.

منبع:گرند اپل

درباره نویسنده

رضا گشتاسبی

ارسال نظر