پست آموزشی

چگونگی پیدا کردن تاریخچه بروزرسانی در ویندوز ۱۰ و توضیحاتی مربوط به بروزرسانی

چگونگی پیدا کردن تاریخچه بروزرسانی در ویندوز 10 و توضیحاتی مربوط به بروزرسانی

 در ویندوز ۱۰ شما کنترل بسیار کمی در بروزرسانی های ویندوز دارید . در واقع بروزرسانی ها به طور خودکار نصب می شوند . اگر بخواهید می توانید بروزرسانی ها را به تعویق بیاندازید ( البته اگر از نسخه Pro ویندوز استفاده می کنید ) و زمانی را برای راه اندازی مجدد و نصب بروزرسانی ها تعیین کنید . هر زمان که بروزرسانی نصب شود ، ویندوز به شما پیامی را در قسمت Action Center  نشان می دهد و شما را از اینکه بروزرسانی نصب شده است آگاه می کند .

از آنجا که ویندوز دانلود بروزرسان ها و نصب آنها را بدون هیچ علامت و یا هشداری انجام می دهد ، شاید شما کنجکاو شوید چه بروزرسان هایی بر روی ویندوز شما نصب شده است یا کدام بروزرسان ها باعث مشکلاتی شده است . در این مواقع بهتر است تاریخچه بروزرسان ها را بررسی کنید . این کار باعث می شود تا شما بهتر متوجه شوید که کدام بروزرسان ها با موفقیت نصب شده است یا کدام از آنها نتوانستند بر روی ویندوز نصب شوند . این مقاله به شما نشان می دهد که چگونه تاریخچه بروزرسان های ویندوز خود را در ویندوز ۱۰ مشاهده کنید .

تاریخچه بروزرسانی ها را در ویندوز ۱۰ مشاهده کنید
همانطور که قبلاً ذکر کردم ، دیدن تارخچه بروزرسانی ها در ویندوز ۱۰ بسیار ساده می باشد . برای شروع ، بر روی آیکون اعلان (notifications icon) که در گوشه ی پایین در سمت راست صفحه قرار دارد کلیک کنید .

چگونگی پیدا کردن تاریخچه بروزرسانی در ویندوز 10 2

عمل بالا قسمت Action Center ویندوز ۱۰ را برای شما باز می کند . در اینجا بر روی دکمه “All Settings” کلیک کرده تا قسمت تنظیمات باز شود . شما همچنین می توانید با فشار دادن همزمان دکمه های “Win + I” بر روی صفحه کلیدتان این قسمت را باز کنید .

چگونگی پیدا کردن تاریخچه بروزرسانی در ویندوز 10 3

بعد از باز کردن قسمت تنظیمات به قسمت “Update and Security” بروید .

چگونگی پیدا کردن تاریخچه بروزرسانی در ویندوز 10 4

در پنجره Update and Security به قسمت “Windows Update” که در سمت چپ قرار دارد بروید . حال بر روی “Update History” که در سمت راست و در زیر گزینه “Update Status” قرار دارد کلیک کنید .

چگونگی پیدا کردن تاریخچه بروزرسانی در ویندوز 10 5

به محض کلیک کردن بر روی این گزینه ، ویندوز به شما لیستی از بروزرسان های نصب شده را نشان می دهد . نکته خوبی که در مورد این قابلیت وجود دارد این است که به شما نشان می دهد که چه زمانی این بروزرسانی ها نصب شده و چه زمانی ویندوز نتوانسته موفق به نصب تعدادی از آنها شود .

چگونگی پیدا کردن تاریخچه بروزرسانی در ویندوز 10 6

در مورد بروزرسان هایی که ویندوز موفق به نصب آنها نشده باید این نکته را ذکر کرد که ویندوز تلاش می کند بدون دانلود کردن دوباره این بروزرسان ها آنها را نصب کند اما اگر این بروزرسان ها خراب شده باشند و نتوانند قابل نصب بر روی ویندوز باشند در این مواقع ویندوز اقدام به دانلود دوباره این بروزرسان ها می کند .
هر بروزرسان دارای شماره کُدی (KB) مربوط به خود است . برای به دست آوردن اطلاعات بروزرسانی که ویندوز موفق به نصب آن نشده یا آن بروزرسانی که توانسته آن را نصب کند ، کافی است شما بر روی گزینه “Successfully Installed” که در زیرر هر بروزرسان وجود دارد کلیک کنید .

این کار باعث می شود اطلاعات کلی در مورد این بروزرسان به دست آورید که در اکثر مواقع این اطلاعات کلی بلااستفاده می باشند .

چگونگی پیدا کردن تاریخچه بروزرسانی در ویندوز 10 7

با اینحال با کلیک کردن بر روی گزینه “More Info” ، شما می توانید جزئیات بیشتری در مورد بروزرسان مورد نظر خود که مستقیماً از سمت مایکروسافت به شما داده می شود بدست آورید .

چگونگی پیدا کردن تاریخچه بروزرسانی در ویندوز 10 8

اگر شما قصد دارید که بروزرسان خاصی را حذف کنید ، باید بر روی گزینه “Uninstall Updates” که در قسمت بالای پنجره قرار دارد کلیک کنید .

چگونگی پیدا کردن تاریخچه بروزرسانی در ویندوز 10 9

عمل بالا شما را به پنجره عادی Control Panel می برد . در اینجا بروزرسانی را که می خواهید آن را حذف کنید را انتخاب می کنید و سپس بر روی دکمه “Uninstall” که نوار بالای بروزرسان ها وجود داردکلیک می کنید . این کار باعث می شود که بروزرسان انتخاب شده حذف شود .

چگونگی پیدا کردن تاریخچه بروزرسانی در ویندوز 10 10

به خاطر داشته باشید که اگر بروزرسانی را در ویندوز ۱۰ حذف می کنید ، در نهایت دوباره دانلود و بر روی ویندوز شما نصب می شود و در اصل شما به صورت موقت آن را حذف کرده اید .

منبع : آسارایان


 

درباره نویسنده

رضا ترکی

رضا ترکی

با سلام
رضا ترکی هستم کارشناس رشته ریاضیات.
از نوجوانی علاقه بسیار زیادی به طراحی گرافیک و کامپیوتر داشتم. اکنون در اینترنت با نام گرافیست مسلمان به طراحی پوسترهای فرهنگی و مذهبی می پردازم.
همچنین در انجام امور تحت وب تخصص هایی پیدا کرده ام که به مرور زمان آن ها را در اختیار همه قرار خواهم داد.

ارسال نظر