پست آموزشی

رفع مشکل Freez شدن آیفون و آیپد هنگام پاک کردن اپلیکیشن‎ها

آیفون

آیفون

 برخی کاربران گلایه می‌کنند هنگامی که آیکون برنامه یا اپلیکیشن خاصی را انتخاب می‌کنند و برای مدتی نگه می‌دارند تا صفحه‌ی اسکرین به وضعیت لرزان تغییر حالت دهد، پس از آن که گزینه‌ی × را انتخاب می‌کنند تا اپلیکیشن یا برنامه‌ی مورد نظر را پاک کنند هر چه منتظر می‌شوند، هیچ اتفاقی نمی‌افتد و دستگاه ios این کاربران، خود را به ندانستن می‌زند و صمٌ و بُکم در سر جای خود از پاسخی در خور وا می‌ماند.

deleting-app-from-ios-home-screen

در این مواقع به نظر می‌رسد برای چند لحظه، تمام قابلیت‌های دستگاه در سر جای خود Freez می‌شوند و اگر چه دست آخر پیغامی برای تأیید فرمان Delete بر روی صفحه ظاهر می‌شود، اما نمایش این پیغام و پاک شدن اپلیکیشن مورد نظر خیلی بیش‌تر از مدت زمان معقول برای پاک شدن یک برنامه بر روی گوشی آیفون یا تبلت آیپد زمان می‌برد و انگار دستگاه، درست زمانی که با درخواست پاک کردن یک برنامه مواجه شده است، هنگ می‌کند و از پیروی از فرمان‌های کاربر باز می‌ماند.

اگر شما نیز از جمله کاربرانی هستید که هنگام کار با سیستم‌عامل ios 8 خود بر روی گوشی آیفون یا تبلت آیپد با این مشکل آزاردهنده، روبه‌رو شده‌اید، می‌توانید از راهنمای زیر برای خلاص شدن از شر این مشکل دل‌آزار بهره بگیرید.

به نظر می‌رسد که مشکل Freez شدن دستگاه ios هنگام پاک کردن اپلیکیشن‌ها، مشکلی عمومی نباشد و گریبان تمام کاربران سیستم‌عامل ios 8 را نگرفته باشد، اما مخاطبانی که تلخی این مشکل را چشیده‌اند، معمولاً در موارد زیر با یکدیگر مشابهت دارند:

  • تعداد قابل توجهی برنامه و اپلیکیشن بر روی گوشی آیفون یا تبلت آیپد این کاربران دانلود و نصب شده است و معمولاً این عدد از ۲۰۰ نیز بالاتر می‌رود.
  • در هنگام اجرای فرمان مورد نظر، اپلیکیشن و برنامه‌های زیادی باز هستند و در پس‌زمینه‌ی دستگاه برای خود به فعالیت سازنده یا غیر مفید مشغول هستند.
  • این دسته از کاربران از سیستم‌عامل ios 8 یا نسخه‌های بالاتر بر روی دستگاه خود استفاده می‌کنند.

تا زمانی که شرکت اپل رسماً به وجود مشکل Freez شدن آیفون و آیپد هنگام پاک کردن برنامه‌ها اعتراف کند و برای رفع این باگ نرم‌افزاری چاره‌ای ساختاری بیندیشد، از راهکار زیر برای برطرف نمودن این مسأله، می‌توانید استفاده کنید.

راهنمای برطرف کردن مشکل Freez گوشی آیفون و تبلت آیپد هنگام پاک کردن اپلیکیشن‌ها؛

به نظر می‌رسد این مشکل بیش‌تر در نتیجه‌ی نحوه‌ی مدیریت حافظه‌ی دستگاه توسط سیستم‌عامل ios ایجاد می‌شود. اگر قبل از اقدام به پاک نمودن برنامه یا اپلیکیشنی خاص، تمام اپلیکیشن‌های فعال را از قسمت multitasking بر روی سیستم‌عامل ios ببندید، به احتمال بسیار زیاد مشکل حل خواهد شد، اگر دقیقاً با نحوه‌ی بستن برنامه‌ها از قسمت multitasking آشنا نیستید، می‌توانید گام‌های زیر را دنبال کنید:

گام اول: بر روی دکمه‌ی Home گوشی آیفون یا تبلت آیپد خود، دو بار کلیک کنید تا قابلیت multitasking بر روی صفحه‌ی نمایش دستگاه فعال شود.

گام دوم: به ترتیب و پشت سرهم برنامه‌ها و اپلیکیشن‌هایی را که بر روی صفحه‌ی نمایش دستگاه، باز مانده‌اند و به حال خود رها شده‌اند، به سمت بالای صفحه‌ی اسکرین بکشید تا برنامه‌ها یکی، یکی بسته شوند.

گام سوم: این نکته را نیز به خاطر داشته باشید به منظور صرفه‌جویی در وقت این امکان را نیز دارید تا به صورت همزمان تا سه اپلیکیشن را با هم انتخاب کنید و به سمت بالای صفحه بکشید تا برنامه‌های مورد نظر در گروه‌های سه‌تایی بسته شوند.

close-apps-ios-howto-screen

وقتی که تمام برنامه‌های باز بر روی حافظه‌ی دستگاه را از انجام وظیفه‌ی خود مرخص کردید، اپلیکیشن مورد نظر خود را پاک کنید، در این حالت نباید دستگاه شما دچار شک و تردیدی در انجام وظیفه‌ی خود شود و می‌بایست بدون هیچ Freez و مکثی، برنامه‌ی مورد نظر را پاک کند.

منبع : اپلستان


درباره نویسنده

رضا ترکی

رضا ترکی

با سلام
رضا ترکی هستم کارشناس رشته ریاضیات.
از نوجوانی علاقه بسیار زیادی به طراحی گرافیک و کامپیوتر داشتم. اکنون در اینترنت با نام گرافیست مسلمان به طراحی پوسترهای فرهنگی و مذهبی می پردازم.
همچنین در انجام امور تحت وب تخصص هایی پیدا کرده ام که به مرور زمان آن ها را در اختیار همه قرار خواهم داد.

ارسال نظر