پست آموزشی

تعیین رمزعبورهای چندرقمی برای آیفون و آیپد

تعیین رمزعبورهای چندرقمی برای آیفون و آیپد

تعیین رمزعبورهای چندرقمی برای آیفون و آیپد

با معرفی هر دستگاه ios جدید، شرکت اپل امکان عبور از Passcode در نظر گرفته شده و نفوذ به دستگاه را برای مزاحمان احتمالی، مشکل‌تر می‌کند و امروزه دیگر با وجود قابلیت Touch ID، دستگاه‌های ios اپل تقریباً غیر قابل نفوذ و بسیار امن به نظر می‌رسند. اما همانگونه که اپل تدابیر امنیتی شدیدتری را برای محافظت از اطلاعات خصوصی کاربران خود بر روی گوشی‌های آیفون و تبلت‌های آیپد، در نظر می‌گیرد، هکرها نیز بیکار نمی‌نشینند و هر روز از ترفندی جدید برای دور زدن موانع طراحی شده و دسترسی به اطلاعات ذخیره‌ شده‌ی کاربران بر روی دستگاه‌های ios استفاده می‌کنند. بنابراین، عقل سلیم حکم می‌کند برای امنیت بیش‌تر اطلاعات محرمانه‌ی خود از قابلیت‌های موجود بیش‌ترین بهره را ببرید و هنگام تعیین رمز عبوری برای دستگاه ios خود، به جای رمز عبوری ۴ رقمی و ساده، Passcode متشکل از چندین عدد و حرف مختلف و پیچیده را برای دستگاه خود در نظر بگیرید.

از راهنمای زیر می‌توانید برای اختصاص رمز عبوری پیچیده و مشکل بر روی سیستم‌عامل ios استفاده کنید:

گام اول: به بخش تنظیمات دستگاه بروید و اپلیکیشن Setting را فعال نمایید.

گام دوم: به سمت پایین صفحه اسکرول کنید و گزینه‌ی Touch ID & Passcode را انتخاب کنید.

گام سوم: اگر پیش‌تر Passcodeچهار رقمی برای دستگاه مورد نظر خود در نظر گرفته‌اید، رمز عبور خود را در پیغامی که بر روی صفحه ظاهر می‌شود، وارد نمایید.

گام چهارم: مجدداً به سمت پایین صفحه اسکرول کنید و اهرم گزینه‌ی Simple Passcode را در وضعیت خاموش یا Turn Off قرار دهید.

گام پنجم: در این مرحله، با پیغامی مواجه خواهید شد که از شما می‌خواهد تا رمز عبور خود را وارد کنید، در این حالت رمز عبور قدیمی و چهار رقمی خود را در فضای در نظر گرفته شده وارد نمایید.

گام ششم: در این قسمت با صفحه‌ی جدیدی روبه‌رو خواهید شد که به شما امکان می‌دهد تا Passcode جدید را برای دستگاه ios خود، تعیین کنید. در این وضعیت این امکان را خواهید داشت تا برای مشخص نمودن رمز عبور مورد نظر خود از صفحه‌کلید کامل به همراه تمام دکمه‌های در نظر گرفته شده برای آن استفاده کنید. بنابراین، شما می‌توانید برای طراحی  Passcode غیر قابل نفوذ، از حروف، اعداد و کاراکترهای خاص بهره بگیرید. در هنگام انتخاب رمز عبور مورد نظر خود به این نکته نیز توجه داشته باشید که اگر چه دسترسی به تمامی گزینه‌های موجود بر روی صفحه‌کلید دستگاه، فرصتی بسیار مناسب برای تعیین رمز عبوری پیچیده و دست‌نیافتنی است، اما عموماً به خاطر سپردن Passcodeهای بسیار پیچیده برای خود کاربر نیز کار چندان ساده‌ای نیست و این احتمال وجود دارد که به خاطر پیچیدگی بیش از حد نیاز، کاربر دستگاه نیز رمز عبور انتخابی خود را از یاد ببرد.

برای آن که هم رمز عبوری پیچیده و مشکل برای دستگاه ios خود طراحی کنید و هم نگران از یاد بردن Passcode انتخابی خود نباشید، می‌توانید از اپلیکیشن‌هایی مانند ۱Password استفاده کنید.

set-up-complex-passcode-11

گام هفتم: پس از وارد نمودن رمز عبور مورد نظر، گزینه‌ی Next را بر روی صفحه انتخاب کنید.

گام هشتم: پسورد مورد نظر را مجدداً وارد نموده و گزینه‌ی Done را انتخاب کنید.

پس از تعیین رمز عبور جدید برای گوشی آیفون یا تبلت آیپد خود، هر زمان که لازم باشد، Passcode جدید را وارد کنید، سیستم‌عامل ios صفحه‌کلیدی کامل با تمام گزینه‌های موجود را برای وارد نمودن رمز عبور انتخابی در دسترس شما قرار خواهد داد.

set-up-passcode-2

اگر چه وارد کردن رمزهای عبور آن هم وقتی که این پسوردها از حروف و اعدادی متنوع تشکیل شده باشند، کار چندان لذت‌بخشی برای کاربران محسوب نمی‌شود، اما خوشبختانه با وجود قابلیت Touch ID تنها پس از ریبوت دستگاه ios خود مجبور خواهید بود تا رمز عبور و Passcode چندین رقمی خود را در اختیار دستگاه قرار دهید.

منبع : اپلستان


درباره نویسنده

رضا ترکی

رضا ترکی

با سلام
رضا ترکی هستم کارشناس رشته ریاضیات.
از نوجوانی علاقه بسیار زیادی به طراحی گرافیک و کامپیوتر داشتم. اکنون در اینترنت با نام گرافیست مسلمان به طراحی پوسترهای فرهنگی و مذهبی می پردازم.
همچنین در انجام امور تحت وب تخصص هایی پیدا کرده ام که به مرور زمان آن ها را در اختیار همه قرار خواهم داد.

ارسال نظر