پست آموزشی

آشنایی با آیکون‌های مختلف در ساعت اپل

ساعت اپل

ساعت اپل

 یکی از قابلیت‌های سودمند ساعت اپل، آیکون‌هایی می‌باشد که با هدف اعلام وضعیت ویژگی‌های مختلف این ساعت هوشمند، همواره در قسمت مرکزیِ بالای صفحه، نمایش داده می‌شوند. یکی از فواید این آیکون‌ها آگاهی از امور مختلف، مانند اطلاع پیدا کردن از پیام‌های ناخوانده تنها با نیم‌نگاهی به صفحه‌ی ساعت اپل می‌باشد.

در حال حاضر مخاطبان ساعت‌های اپل این امکان را دارند تا آیکون‌های Status را بر روی صفحه‌ی نمایش ساعت اپل خود و یا در محیط کاربری اپلیکیشن‌های تن‌پوش دیجیتال خود مشاهده کنند. البته به نظر می‌رسد هنگام استفاده از قابلیت Friends بر روی ساعت اپل، کاربر امکان مشاهده‌ی این آیکون‌ها را نخواهد داشت و این مورد نیز تنها استثنایی است که در این زمینه وجود دارد.

اگر چه از آنجا که اکثریت قریب به اتفاق این آیکون‌ها از سرزمین متنوع ios به دنیای قشنگ نوی ساعت اپل کوچ کرده‌اند، بیش‌تر معرف حضور کاربران پیشکسوت سیستم‌عامل ios می‌باشند، اما در میان این آیکون‌ها، اعضای جدیدی نیز حضور دارند که به تازگی به دنیای پر از نقش و نگار اپلی‌ها گام گذاشته‌اند و بنابراین برای گروهی از کاربران، ناشناخته‌اند.

در ادامه‌ی این مطلب، بر هفت آیکون تازه‌ای که برای راحتی کار مخاطبان ساعت اپل به صفحه‌ی نمایش این ساعت هوشمند اضافه شده‌اند، مروری خواهیم داشت.

1

Notifications: این آیکون که یکی از پر کاربردترین نشانگرهای موجود در ساعت اپل می‌باشد، به مخاطب کمک می‌کند تا از اعلان‌‌های ناخوانده اطلاع پیدا کند.

2

Lock: این آیکون زمانی بر روی صفحه‌ی نمایش ساعت اپل نمایش داده می‌شود که این ساعت از مچ دست کاربر خود باز شده است و صفحه‌ی اسکرین آن نیز در وضعیت قفل می‌باشد.

3

Disconnected from your iPhone: هر زمان که ساعت اپل ارتباط خود را با گوشی آیفونی که برای استفاده با آن هماهنگ و سازگار شده است، از دست بدهد، این آیکون بر روی صفحه‌ی نمایش ساعت نمایش داده خواهد شد. این حالت اغلب زمانی رخ می‌دهد که در فاصله‌ی نسبتاً زیادی از گوشی آیفون خود قرار دارید یا این که قابلیت بلوتوث را خاموش کرده‌اید.

4

Loading: در مواقعی که مشغول پردازش وظایف مختلف به صورت وایرلس هستید یا این که انتظار انجام و اتمام فرامینی خاص را از ساعت اپل خود دارید، این آیکون، بر روی صفحه‌ی نمایش قابل مشاهده خواهد بود.

5

Do Not Disturb: احتمالاً در صورتی که از سیستم‌عامل ios استفاده می‌کنید با این آیکون آشنا هستید، در واقع این آیکون هر زمان که گوشی آیفون یا ساعت اپل خود را در وضعیت «مزاحم نشوید» تنظیم می‌کنید، بر روی صفحه نمایش داده می‌شود و پیام‌های دریافتی را در حالت سکوت قرار می‌دهد و از روشن شدن صفحه‌ی نمایش در هنگام دریافت پیغامی جدید جلوگیری می‌کند.

6

AirPlane mode: هر زمان که ساعت اپل خود را در وضعیت هواپیما قرار دهید، این آیکون بر روی صفحه‌ی نمایش نشان داده خواهد شد و بدین معنا خواهد بود که ساعت اپل شما دیگر به گوشی آیفونی متصل نمی‌باشد. از این قابلیت هر زمان که از نظر میزان مصرف باتری ساعت هوشمند خود در مضیقه باشید نیز می‌توانید بهره بگیرید و بدین طریق در مصرف توان باقی مانده‌ی باتری دستگاه صرفه جویی کنید. توجه داشته باشید ساعت اپل با قرار گرفتن در وضعیت هواپیما همچنان قادر به انجام وظایفی که نیازی به برقراری ارتباطات وایرلس ندارند، مانند ردیابی فعالیت‌های بدنی کاربر و تعیین ضربان قلب مخاطب خواهد بود.

7

Charging: همانگونه که از نام این آیکون بر می‌آید، نمایش این تصویر بر روی صفحه‌ی نمایش ساعت اپل بدین معنا خواهد بود که تن‌پوش دیجیتال شما مشغول شارژ شدن می‌باشد.

منبع : اپلستان


 

درباره نویسنده

رضا ترکی

رضا ترکی

با سلام
رضا ترکی هستم کارشناس رشته ریاضیات.
از نوجوانی علاقه بسیار زیادی به طراحی گرافیک و کامپیوتر داشتم. اکنون در اینترنت با نام گرافیست مسلمان به طراحی پوسترهای فرهنگی و مذهبی می پردازم.
همچنین در انجام امور تحت وب تخصص هایی پیدا کرده ام که به مرور زمان آن ها را در اختیار همه قرار خواهم داد.

ارسال نظر