پست آموزشی

نمایش تپش‌های قلب کاربران بر روی گوشی آیفون

نمایش تپش‌های قلب کاربران بر روی گوشی آیفون

نمایش تپش‌های قلب کاربران بر روی گوشی آیفون

اگرچه گوشی آیفون، برنامه‌ی خاصی برای نمایش ضربان قلب کاربران و مخاطبان این گوشی هوشمند ندارد، اما تعداد اپلیکیشن‌ها و برنامه‌های مختلفی که توسط سایر دولوپرها و برنامه‌نویسان در این زمینه طراحی شده‌اند، به هیچ عنوان کم نیستند.

یکی از اولویت‌های شرکت اپل در زمان معرفی سیستم‌عامل ios 8 توجه به مسأله‌ی سلامت و تندرستی در قالب قابلیت‌ها و ویژگی‌های مختلف این نسخه‌ی جدید بود و تا پیش از معرفی ios 8، اپلی‌ها در هیچ‌کدام از سیستم‌عامل‌های طراحی شده در این شرکت، تا این حد به موضوع سلامت توجه نکرده بودند و برای وارسی تندرستی کاربران دستگاه‌های ios با کمک برنامه‌های مختلف وقت صرف نکرده بودند. با این وجود و علی‌رغم تمامی این ویژگی‌های تازه، همچنان گوشی‌های آیفون از فقدان برنامه‌ای برای تشخیص ضربان قلب مخاطبان، رنج می‌برند.

البته، خوشبختانه، در حال حاضر اپلیکیشن‌های مختلفی بر روی اپ‌استور وجود دارند که قادر هستند بدون نیاز به ابزار سخت‌افزاری اضافه‌ای، مراقب احوالاتِ کاربران گوشی‌های آیفون باشند و با دقت نظری قابل اتکا، تندی و کندیِ تپش قلب مخاطبان را به ثبت برسانند.

تشخیص ضربان قلب کاربران بر روی گوشی‌های آیفون، بدون نیاز به ابزارهای جانبی؛

instant-heart-rate-screens-1

به منظور این که قادر باشید تا ضربان قلب خود را با استفاده از گوشی آیفون، کنترل و محاسبه نمایید، می‌توانید، یکی از اپلیکیشن‌های زیر را امتحان کنید:

  • اپلیکیشن Instant Heart Rate شرکت Azumio؛
  • اپلیکیشن Runtastic Monitor؛

بر پایه‎ی بازخوردهایی که از سوی مخاطبان این دو برنامه در فضای مجازی منتشر شده است، به نظر می‌رسد هر دوی این اپلیکیشن‌ها، از نظر تنوع قابلیت‌ها و دقت و درستی، در جلب رضایت کاربران خود موفق بوده‌اند و دستیارانی قابل اعتماد در زمینه‌ی توصیه‌های سلامت و تندرستی محسوب می‌شوند.

instant-heart-rate-screens-2

نحوه‌ی کار با اپلیکیشن‌های تشخیص ضربان قلب بر روی گوشی‌های آیفون بدین صورت است که کاربر دستگاه می‌بایست، انگشت خود را در برابر لنز دوربین دستگاه قرار دهد و برای مدتی نگه دارد. این قبیل برنامه‌ها از دوربین گوشی آیفون برای تشخیص پالس بدن مخاطب بهره می‌گیرند و از این طریق، تخمینی از تعداد ضربان قلب مخاطب در هر دقیقه ارائه می‌کنند. تجربه‌ی کاربران ثابت کرده است که برنامه‌ای مانند Instant Heart Rate در اغلب موارد، تنها با دو، سه شماره‌ای بالا یا پایین، ضربان قلب کاربر را به درستی تشخیص می‌دهد.

اپلیکیشن Instant Heart Rate این قابلیت را نیز دارد تا سلامت قلب شما را در زمان فعالیت‌های نسبتاً شدید بدنی معاینه کند و برای مثال، در هنگام انجام نرمش‌های مختلف، تعداد تپش‌های قلب مخاطب را نمایش دهد.

اگر چه، هیچ وقت نمی‌توان از اطلاعات ارائه شده توسط اپلیکیشن‌های سلامت و تندرستی به عنوان تنها منبع بررسی وضعیت جسمی افراد بهره برد، اما بهرحال، چنین برنامه‌هایی با اطلاعات متنوع و قابل توجهی که در اختیار کاربران خود قرار می‌دهند، کنترل سلامت جسمی مخاطبان را ساده‌تر می‌کنند و این امکان را فراهم می‌آورند تا همواره بیش‌ترین داده‌های ممکن را در اختیار پزشک معالج قرار داد.

برنامه‌ی Instant Heart Rate این توانایی را نیز دارد تا به اپلیکیشن Health بر روی سیستم‌عامل ios 8 بپیوندد و با اضافه شدن به این برنامه، قابلیت تشخیص و محاسبه‌ی ضربان قلب کاربران را به ویژگی‌های مختلف این قابلیت بیفزاید.

در صورت تمایل می‌توانید اپلیکیشن Instant Heart Rate را با قیمت ۱ دلار و ۹۹ سنت و برنامه‌ی Runtastic Monitor را به صورت رایگان از سایت آی‌تیونز دانلود نمایید.

منبع : اپلستان


درباره نویسنده

رضا ترکی

رضا ترکی

با سلام
رضا ترکی هستم کارشناس رشته ریاضیات.
از نوجوانی علاقه بسیار زیادی به طراحی گرافیک و کامپیوتر داشتم. اکنون در اینترنت با نام گرافیست مسلمان به طراحی پوسترهای فرهنگی و مذهبی می پردازم.
همچنین در انجام امور تحت وب تخصص هایی پیدا کرده ام که به مرور زمان آن ها را در اختیار همه قرار خواهم داد.

ارسال نظر