پست آموزشی

دسترسی به اطلاعات میزان مصرف باتری در ساعت اپل

ساعت اپل

ساعت اپل

آگاهی از میزان مصرف باتری، یکی از اطلاعات بسیار ارزشمند برای کاربران ساعت‌های اپل محسوب می‌شود. بنابراین، بسیار مهم است که همیشه این اطلاعات گرانبها را در دسترس خود نگهداری کنیم و همواره نیز با دقت آن را زیر نظر داشته باشیم.

بر خلاف گوشی‌های آیفون یا تبلت‌های آیپد، ساعت‌های اپل از status bar برای اطلاع‌رسانی به کاربران خود بهره نمی‌برند و بنابراین، مخاطبان این تن‌پوش‌های دیجیتال به نوار ابزاری که مدام نشانگر میزان مصرف باتری را به صورت خودکار در گوشه‌ی صفحه، نمایش دهد، دسترسی ندارند.

خوشبختانه راه حل‌های مختلفی وجود دارند که به کاربران ساعت‌های اپل کمک می‌کنند تا از میزان مصرف باتری ساعت خود آگاهی پیدا کنند.

Battery Glance؛

یکی از راهکارهای اطلاع یافتن از میزان مصرف باتری در مدل‌های مختلف ساعت اپل، دسترسی پیدا کردن به اطلاعات موجود در قسمت Glances بر روی ساعت اپل است. برای این منظور، کافی است تا صفحه‌ی نمایش ساعت اپل خود را به سمت بالا بکشید، تا Glances بر روی صفحه‌ی نمایش ساعت ظاهر شود. پس از این که به قسمت Glances وارد شدید، می‌توانید صفحه‌ی نمایش ساعت را از سمت چپ به راست یا از راست به چپ بکشید تا اطلاعات Battery Glance بر روی صفحه ظاهر شود. در قسمت Battery Glance شما از مقدار انرژی مصرف شده و توش و توانی که همچنان در باتری ساعت هوشمندتان باقی مانده است، آگاهی کسب می‌کنید و این امکان را نیز بدست می‌آورید تا در صورت نیاز، با انتخاب حالت Power Reserve بر روی ساعت اپل خود، انرژی باقی مانده در باتری ساعت خود را به نحو احسن مورد استفاده قرار دهید.

apple-watch-battery-remaining-glance

آموزش افزودن نشانگر میزان مصرف باتری به صفحه‌ی نمایش ساعت اپل؛

راهکار دوم برای دسترسی به اطلاعات میزان مصرف باتری در ساعت‌های اپل، اضافه کردن این نشانگر بر روی صفحه‌ی نمایش ساعت اپل می‌باشد. در حال حاضر امکان افزودن نشانگر مصرف باتری به صفحه‌نمایش‌های Modular، Color، Utility، Simple، Chronograph و Mickey Mouse وجود دارد.

برای افزودن نشانگر میزان مصرف باتری به صفحه‌ی نمایش ساعت اپل، می‌توانید مراحل زیر را دنبال نمایید:

گام اول: صفحه‌ی نمایش ساعت اپل خود را فشار دهید.

گام دوم: با ظاهر شدن گزینه‌ی Customize بر روی صفحه، این گزینه را انتخاب کنید.

apple-watch-face-customise

گام سوم: در این مرحله، آن‌قدر صفحه‌ی ساعت خود را به سمت چپ بکشید تا این که امکان انتخاب محل مناسب را برای قابلیت‌های منفرد، بر روی صفحه‌ی نمایش پیدا کنید.

گام چهارم: محلی را که به نظرتان، بهترین جایگاه برای نمایش نشانگر میزان مصرف باتری می‌باشد، بر روی صفحه انتخاب کنید.

گام پنجم: در این قسمت با چرخاندن تاج جانبی ساعت اپل خود، گزینه‌ی Battery را انتخاب نمایید.

apple-watch-battery-customizations

گام ششم: پس از آن که گزینه‌ی Battery را انتخاب کردید، تاج دیجیتال ساعت هوشمند خود را فشار دهید تا از وضعیت شخصی‌سازی بر روی صفحه‌ی نمایش ساعت اپل خود خارج شوید.

apple-watch-battery-customizations-2

همانطور که در تصویر بالا نیز می‌توانید مشاهده کنید، پس از انجام موقیت‌آمیز تمامی مراحل بالا، نشانگر میزان مصرف باتری بر روی صفحه‎ی نمایش ساعت شما به نمایش در خواهد آمد و هر زمان که بخواهید در ساعات مختلف شبانه‎روز، این امکان را خواهید داشت تا از میزان مصرف باتری ساعت اپل خود آگاهی کسب کنید.

منبع : اپلستان


 

درباره نویسنده

رضا ترکی

رضا ترکی

با سلام
رضا ترکی هستم کارشناس رشته ریاضیات.
از نوجوانی علاقه بسیار زیادی به طراحی گرافیک و کامپیوتر داشتم. اکنون در اینترنت با نام گرافیست مسلمان به طراحی پوسترهای فرهنگی و مذهبی می پردازم.
همچنین در انجام امور تحت وب تخصص هایی پیدا کرده ام که به مرور زمان آن ها را در اختیار همه قرار خواهم داد.

ارسال نظر