پست آموزشی

اپلیکیشن Mail و میانبرهایی که به مقصد می‌رسند

اپلیکیشن Mail

اپلیکیشن Mail

برنامه‌ی Mail قابلیت‌ها و ویژگی‌های مختلفی دارد که حتی مخاطبان و کاربران تازه‌کار نیز می‌توانند به کمک آن‌ها به قسمت‌های مختلف این اپلیکیشن سرَک بکشند و از امکانات متنوعی که برنامه در اختیار مخاطبان قرار می‌دهد، استفاده کنند. اپلیکیشن Mail این امکان را  نیز در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا با استفاده از ایما و اشاره‌ی انگشتان، بسیاری از فرمان‌ها و وظایف مورد نظر خود را در محیط این برنامه به نتیجه برسانند و با به خاطر سپاردن این بازی‌های حرکتی، سریع‌تر از پیش به مقصود خود دست پیدا کنند. در ادامه‌ی این مطلب برخی از این فرمان‌ها را مورد بررسی قرار خواهیم داد:

پیدا کردن نوار ابزار جست‌وجو؛

درست مثل صفحه‌ی اسکرین گوشی آیفون که از طریق کشیدن انگشتان بر روی صفحه می‌توان به قابلیت Spotlight دسترسی پیدا کرد، در برنامه‌ی Mail نیز می‌توانید با لمس یکی از mailboxها و کشیدن صفحه به سمت پایین، نوار جست‌وجو را به منظور چرخیدن در میان ایمیل‌های موجود پیدا کنید و با تایپ واژگان کلیدی، پیغام مورد نظر را ردیابی نمایید.

1

دسترسی سریع به امکان Refresh صفحه؛

هر زمان که قصد داشته باشید تا inbox خود را برای دریافت ایمیل‌های جدید چک کنید و برای این کار نیازمند Refresh کردن صفحه باشید، کافی است صفحه‌ی اسکرین mailbox را لمس کنید و به سمت پایین بکشید تا به گزینه‌ی به‌روزرسانی اطلاعات inbox دسترسی پیدا کنید.

2

بازگشت به صفحات قبلی؛

یکی دیگر از قابلیت‌های اپلیکیشن Mail که احتمالاً بیش‌تر به کار آن دسته از کاربرانی می‌آید که از آیفون‌هایی با صفحه‌ی نمایش بزرگ‌تر استفاده می‌کنند، امکان کشیدن صفحه به کناره‌ها برای بازگشت به mailbox است که پیغام مورد نظر را در خود جای داده است یا ورود به حساب کاربری است که از طریق آن ایمیل مورد نظر ارسال یا دریافت شده است.

3

مشخص نمودن پیام‌های ناخوانده؛

به منظور آن که به سرعت پیغامی را به عنوان پیام خوانده شده دسته‌بندی کنید، پیام مورد نظر را لمس کرده و صفحه را از چپ به سمت راست بکشید، برای این که همین پیغام را مجدداً از حالت خوانده شده خارج کنید، کافی است تا همین عمل را یک بار دیگر تکرار کنید.

4

نشانه‌گذاری و یا حذف بدون دردسر پیام‌ها؛

به منظور آن که به سرعت برای پیغامی Flag تعیین کنید یا پیام مورد نظر را به قسمت Trash منتقل نمایید، می‌بایست نامه‌ی مورد نظر را لمس کرده و صفحه را این بار از سمت راست به سمت چپ بکشید. اگر به آرامی صفحه را بکشید با گزینه‌های نارنجی‌رنگ Flag برای نشانه‌گذاری پیام و قرمز رنگ برای حذف پیام روبه‌رو خواهید شد که بر حسب نیاز خود می‌توانید یکی را انتخاب کنید و اگر به سرعت صفحه را از راست به چپ بکشید، قادر خواهید بود تا این گزینه‌ها را دور بزنید و یک راست پیغام مورد نظر را به زباله‌دان روانه کنید.

5

دسترسی به گزینه‌های بیش‌تر؛

هر زمان پیغامی را انتخاب کنید و صفحه را از سمت راست به چپ بکشید، علاوه بر گزینه‌های Flag و Trash به دکمه‌ی خاکستری more نیز دسترسی پیدا خواهید کرد که این امکان را در اختیارتان قرار می‌دهد تا به گزینه‌های متنوع دیگری مانند reply all، forward، flag، move to junk و … دسترسی داشته باشید.

6

تغییر فرمان‌های پیش‌فرض برای انجام وظایف؛

در صورتی که حرکات تعیین شده به صورت پیش‌فرض برای به نتیجه رساندن یک وظیفه‌ی مشخص را مناسب تشخیص نمی‌دهید و تمایل دارید که با کشیدن صفحه‌ی برنامه از راست به چپ، کار دیگری را به پیش ببرید، می‌توانید به مسیر Settings > Mail > Swipe Options بروید و برای مثال گزینه‌ی Trash  را با Archive عوض کنید تا از این به بعد، پس از انتخاب یک نامه و کشیدن صفحه از سمت راست به چپ، پیام مورد نظر به جای حذف شدن به بخش بایگانیِ برنامه منتقل شود.

7

پنهان کردن صفحه‌کلید مجازی؛

گاهی اوقات در هنگام پاسخ دادن به یک پیام، مخاطب احتمالاً برای پاسخ به پرسشی معین یا ارجاع به موضوعی مشخص در متن نامه، نیاز دارد تا به کل متن پیغام دسترسی داشته باشد و وجود صفحه‌کلید می‌تواند مشاهده‌ی پیام را برای کاربر مشکل نماید. بنابراین، هر زمان که نیاز داشتید تا صفحه‌کلید را از روی صفحه محو کنید تنها کافی است تا پیغامی را که در بالای صفحه‌کلید قرار دارد، لمس نموده و صفحه را به سمت پایین بکشید.

8

ذخیره‌سازی همزمان چندین پیش‌نویس؛

هنگامی که به نگارش نامه‌ای تازه مشغول هستید، نوار عنوان یا Title را در پیام مورد نظر در قسمت New Message لمس کنید و به سمت پایین بکشید تا نامه‌ی مورد نظرتان به صورت موقت به عنوان Draft تازه در حافظه‌ی دستگاه ذخیره شود و شما قادر باشید بدون نگرانیِ از دست دادن آن، به کارهای دیگرتان برسید تا زمانی که دوباره فرصت به پایان رساندن نامه را بدست آورید. در اپلیکیشن Mail این امکان وجود دارد تا بر روی چندین پیش‌نویس به صورت همزمان کار کرد و مانند مرورگر سافاری با لمس پنجره‌ی هرکدام از پیش‌نویس‌ها به سادگی در میان آن‌ها جابه‌جا شد.

9

دسترسی سریع به پوشه‌ی Draft؛

در صورتی که گزینه‌ی Compose را انتخاب کنید و چند ثانیه‌ای نگه‌ دارید، مستقیم به بایگانی Draftهای موجود منتقل خواهید شد و می‌توانید در اسرع وقت پیام‌های نیمه‌کاره را به سرانجامی مطلوب برسانید.

10

کپی کردن آدرس گیرنده‌ی نامه؛

اگر آدرسی را در قسمت To نامه‌ی مورد نظر وارد نموده‌اید و می‌خواهید این آدرس مجدداً در قسمت CC یا BCC نامه نیز تکرار شود، به جای اضافه کردن دوباره‌ی نام و آدرس در قسمت‌های مورد نظر، می‌توانید آدرس شخص گیرنده را از طریق لمس آن انتخاب کنید و به سمت Field مورد نظر خود هدایت کنید.

11

منبع : اپلستان


 

درباره نویسنده

رضا ترکی

رضا ترکی

با سلام
رضا ترکی هستم کارشناس رشته ریاضیات.
از نوجوانی علاقه بسیار زیادی به طراحی گرافیک و کامپیوتر داشتم. اکنون در اینترنت با نام گرافیست مسلمان به طراحی پوسترهای فرهنگی و مذهبی می پردازم.
همچنین در انجام امور تحت وب تخصص هایی پیدا کرده ام که به مرور زمان آن ها را در اختیار همه قرار خواهم داد.

ارسال نظر