پست آموزشی

WifiMapper و کشف تمامی شبکه‌های وای‌فای

وای‌فای

وای‌فای

امروزه، اکثر کاربران از چندین دستگاه دیجیتال مختلف برای انجام کارهای گوناگون استفاده می‌کنند و اکثر این دستگاه‌ها نیز به اینترنت متصل هستند. خوشبختانه قابلیت وای‌فای این امکان را فراهم آورده است تا دستگاه‌های مختلف را بدون نیاز به سیم و لوازم جانبی اضافی به راحتی و به سرعت به اینترنت متصل کرد و از گشت و گذار در شبکه‌ی جهانی وب، نهایت بهره را برد. هر چقدر اتصال به شبکه‌های وای‌فای و بهره‌مندی از امکانات بی‌شمار عرضه شده بر روی اینترنت، می‌تواند به کاربران هوشمندهای دیجیتال در انجام ساده‌تر امور روزمره کمک کند، همیشه این مسأله نیز وجود دارد که مخاطب برای بهره‌مندی از امکانات شبکه‌ی وای‌فای مجبور خواهد بود تا حتماً در خانه و یا محیط کاری که این شبکه وجود دارد، حضور فیزیکی داشته باشد و به محض این که از شبکه‌ی وای‌فای جدا بیفتد، اتصال اینترنت خود را نیز از دست خواهد داد.

یکی از راهکارهای موجود برای دسترسی به اینترنت وای‌فای در فضاهای شهری و عمومی، جست‌وجو کردن و یافتن مکان‌هایی است که اینترنت وای‌فای را به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می‌دهند. اپلیکیشن‌ها و برنامه‌های مختلفی در بازار وجود دارند که به کاربران گوشی آیفون کمک می‌کنند تا سریع‌تر و راحت‌تر شبکه‌های وای‌فای رایگان را به همراه رمزهای عبورشان شناسایی و ردیابی کنند.

WifiMapper از جمله اپلیکیشن‌هایی است که به مخاطبان گوشی‌های آیفون کمک می‌کند تا شبکه‌های وای‌فای موجود در محل را به سرعت شناسایی کنند و با حدس زدن رمزعبورهای احتمالی، اجازه‌ی اتصال را به شبکه‌های وای‌فای مختلف بدست آورند. برای استفاده از خدمات WifiMapper پس از این که برنامه را بر روی گوشی آیفون خود، فعال نمودید، لازم است تا برای این اپلیکیشن حتماً اجازه‌ی دسترسی به موقعیت مکانی آیفون خود را صادر نمایید، در غیر این صورت WifiMapper از ارئه‌ی خدمات به شما معذور خواهد بود.

wifimapper-intro-search

زمانی که این برنامه، موفق به شناسایی موقعیت مکانی کاربر شود، نزدیک‌ترین شبکه‌های وای‌فای را به منظور اتصال به مخاطب پیشنهاد خواهد داد. اگر کاربر از پیش به اینترنت وای‌فای متصل باشد، می‌تواند، شبکه‌ی وای‌فای خود را در فهرست این برنامه مشاهده کند و محل و رمزعبور این شبکه‌ی خاص را در حافظه‌ی WifiMapper ذخیره سازد. البته توصیه می‌شود، به منظور جلوگیری از سوءاستفاده‌ی احتمالی دیگران، در صورتی که از اینترنت وای‌فای خانگی خود استفاده می‌کنید، به هیچ عنوان اطلاعات آن را در اپلیکیشن WifiMapper ذخیره نکنید.

مخاطبان برنامه، با انتخاب مکان‌های نمایش داده شده در کنار آیکون information قادر خواهند بود تا نام شبکه‌ی مورد نظر را مشاهده کنند، نظرات موجود را برای دسترسی به رمز عبور این شبکه‌ی وای‌فای خاص مرور کنند و یا حتی نقدهای موجود در مورد کیفیت این شبکه‌ وای‌فای را مطالعه نمایند.

WifiMapper-Information

در واقع برنامه‌ی WifiMapper اطلاعات خود را در مورد شبکه‌های وای‌فای موجود و رمز عبور برای اتصال به این شبکه‌ها به واسطه‌ی اعضایی که به خانواده‌ی این اپلیکیشن ملحق می‌شوند، بدست می‌آورد. اگر تصمیم داشته باشید تا نظری جدید در محیط کاربری برنامه ثبت کنید، مجبور خواهید بود تا حتماً از طریق حساب کاربری فیس‌بوک خود در برنامه Log in کنید. البته برای جست‌وجوی شبکه‌های مختلف وای‌فای و اتصال به اینترنت از طریق WifiMapper نیازی به عضویت در برنامه، نخواهید داشت.

همیشه این امکان نیز برای شما وجود دارد تا شهرهای مختلف جهان را برای یافتن شبکه‌های وای‌فای رایگان جست‌وجو کنید و پیش از سفر به نقطه‌ای خاص از دسترسی به اینترنت رایگان مطمئن شوید. برای انجام این منظور نیز تنها کافی است تا نام شهر و مکان مورد نظر خود را در نوار ابزار جست‌وجوی برنامه، تایپ نمایید.

wifimapper-location-search

برنامه‌هایی دیگری نیز هستند که خدماتی مشابه اپلیکیشن WifiMapper در اختیار مخاطبان قرار می‌دهند، در فهرست زیر می‌توانید برخی از این برنامه‌ها را مشاهده کنید.

منبع : اپلستان


 

درباره نویسنده

رضا ترکی

رضا ترکی

با سلام
رضا ترکی هستم کارشناس رشته ریاضیات.
از نوجوانی علاقه بسیار زیادی به طراحی گرافیک و کامپیوتر داشتم. اکنون در اینترنت با نام گرافیست مسلمان به طراحی پوسترهای فرهنگی و مذهبی می پردازم.
همچنین در انجام امور تحت وب تخصص هایی پیدا کرده ام که به مرور زمان آن ها را در اختیار همه قرار خواهم داد.

ارسال نظر