پست آموزشی

پاک‌سازی برنامه‌ی Messages از تصاویر و ویدیوهای بی‌مصرف

پاک‌سازی برنامه‌ی Messages از تصاویر و ویدیوهای بی‌مصرف

پاک‌سازی برنامه‌ی Messages از تصاویر و ویدیوهای بی‌مصرف

 با معرفی سیستم‌عامل ios 8 قابلیت‌ها و ویژگی‌های قابل توجهی به اپلیکیشن Messages افزوده شده است. برای مثال در نسخه‌ی جدید این سیستم‌عامل با استفاده از قابلیت touch-and-hold کاربران قادر هستند تا به سادگی و به سرعت، پیام‌های صوتی و تصویری خود را برای سایر دوستان و آشنایان ارسال کنند و تنها با یک‌بار لمس صفحه‌ی نمایش گوشی آیفون یا تبلت آیپد خود از ارسال پیام‌های مورد نظر اطمینان پیدا کنند. از آن جاییکه تنها هزینه‌ای که کاربران هنگام ارسال و دریافت پیام‌های خود از طریق اپلیکیشن iMessages مجبور هستند بپردازند، به هزینه‌های مربوط به حجم ترافیک مصرفی اینترنت آن‌ها مربوط می‌شود، استفاده از این قابلیت به منظور برقراری ارتباط با سایرین برای کاربران دستگاه‌های ios بسیار مقرون به صرفه است و به همین دلیل نیز طرفداران زیادی را نیز به خود جلب کرده است.

تصاویر و فایل‌های ویدیویی که در حافظه‌ی برنامه‌ی Messages ذخیره می‌شوند، می‌توانند حجم قابل توجهی از حافظه‌ی گوشی آیفون یا تبلت آیپد شما را به خود اختصاص دهند. بنابراین، چندان کار عاقلانه‌ای نیست تا بی‌خود و بی‌جهت تعداد زیادی از تصاویر و فایل‌های ویدیویی ذخیره شده بر روی اپلیکیشن Messages را به حال خود رها کنیم. البته از سوی دیگر، پاک کردن تک به تک تعداد نسبتاً زیادی از این عکس‌ها و فیلم‌ها نیز کار چندان ساده‌ای برای کاربران محسوب نمی‌شود و نیازمند وقت و حوصله‌ی بسیار زیاد مخاطب گوشی آیفون یا تبلت آیپد است. خوشبختانه، اگر به ریزه‌کاری‌های سیستم‌عامل ios مسلط باشید، این امکان را دارید تا تمامی تصاویر و فایل‌های ویدیویی بی‌مصرف بر روی برنامه‌ی Messages را تنها در چند حرکت ساده، پاک کنید.

در راهنمای زیر، می‌توانید مراحل مختلف پاک‌سازی تمامی تصاویر و فیلم‌های ذخیره شده بر روی Messages را مشاهده نمایید، فقط پیش از شروع کار به این نکته توجه داشته باشید که برای این منظور باید از سیستم‌عامل ios 8 یا نسخه‌های بالاتر استفاده کنید، در غیر اینصورت بعضی از گزینه‌های تشریح شده در راهنمای زیر را بر روی دستگاه مورد نظر خود پیدا نخواهید کرد.

راهنمای پاک کردن یک‌باره‌ی تصاویر و فایل‌های ویدیویی مختلف از روی برنامه‌ی Messages در سیستم‌عامل ios؛

گام اول: اپلیکیشن Messages را بر روی گوشی آیفون یا تبلت آیپد خود فعال کنید.

گام دوم: پیام و پیغامی را که می‌خواهید، تصاویر یا فایل‌های ویدیویی موجود در آن را پاک کنید، انتخاب کنید.

گام سوم: در گوشه‌ی سمت راست و در بالای صفحه‌ی نمایش گوشی آیفون یا تبلت آیپد خود، دکمه‌ی Details را لمس کنید.

messages-save-multiple-photos-howto-1

گام چهارم: در زیر قسمتی که با عنوان Attachments بر روی صفحه مشخص شده است، فایل ویدیویی یا تصویری را که قرار است برای همیشه از روی حافظه‌ی دستگاه پاک شود، لمس نموده و در همان حالت نگه دارید.

گام پنجم: بر روی منوی جدیدی که در صفحه‌ی نمایش ظاهر می‌شود، گزینه‌ی More را پیدا کنید و سپس انتخاب نمایید.

گام ششم: در این مرحله می‌توانید تمام تصاویر یا فایل‌های ویدیویی را که می‌خواهید از روی حافظه‌ی اپلیکیشن Messages برای همیشه پاک شوند را از طریق لمس آن‌ها انتخاب کنید.

گام هفتم: در گوشه‌ی سمت راست پایین صفحه‌ی نمایش، آیکون سطل زباله را بیابید و لمس کنید.

گام هشتم: بر روی منوی جدیدی که در صفحه‌ی نمایش ظاهر می‌شود، گزینه‌ی Delete Attachments را انتخاب کنید.

delete-messages-attachments-howto-2

منبع : اپلستان


درباره نویسنده

رضا ترکی

رضا ترکی

با سلام
رضا ترکی هستم کارشناس رشته ریاضیات.
از نوجوانی علاقه بسیار زیادی به طراحی گرافیک و کامپیوتر داشتم. اکنون در اینترنت با نام گرافیست مسلمان به طراحی پوسترهای فرهنگی و مذهبی می پردازم.
همچنین در انجام امور تحت وب تخصص هایی پیدا کرده ام که به مرور زمان آن ها را در اختیار همه قرار خواهم داد.

ارسال نظر