پست آموزشی

تشخیص تعداد هفته‌های سال بر روی اپلیکیشن Calendar

تشخیص تعداد هفته‌های سال بر روی اپلیکیشن Calendar

تشخیص تعداد هفته‌های سال بر روی اپلیکیشن Calenda

دلایل مختلفی وجود دارند که کاربران و مخاطبانِ هوشمندهای دیجیتال را تشویق می‌کند تا از تعداد هفته‌های سپری شده در یک سال، آگاهی کسب کنند و مطمئن شوند که چند هفته از سال جاری را پشت سر گذاشته‌اند و چند هفته تا پایان سال فرصت و وقت دارند، برخی که بیش‎تر به فعالیت‌های ورزشی علاقه‌مند هستند، از این اطلاعات برای پیگیریی وضعیت تیم ورزشی محبوبشان استفاده می‌کنند و آن عده نیز که سری در حساب و کتاب دارند، با کمک این اطلاعات چشم‌انداز روشن‌تری برای برنامه‌ریزی‌های مالی و اقتصادی خود ترسیم می‌کنند.

خوشبختانه تمامی گوشی‌های آیفون، تبلت‌های آیپد و دستگاه‌های آیپاد به اپلیکیشن Calendar مجهز هستند که مخاطبان خود را در جریان ریز تاریخ، قرارهای ملاقات و مواردی از این دست قرار می‌دهند. برنامه‎ی تقویم دستگاه‌های ios این توانایی را نیز دارد تا کاربران خود را در جریان اطلاعات مربوط به تعداد هفته‌های هر سال نیز قرار دهد.

البته این قابلیت، ویژگی چندان شناخته شده‌ای محسوب نمی‌شود و برای دسترسی به آن باید کمی بر مسیرهای فرعی تنظیمات سیستم‌عامل ios تسلط داشته باشید و برای فعال کردن آن به قسمت Settings -> Mail, Contacts, Calendars بر روی دستگاه ios خود، سَرَک بکشید.

1

پس از آن که از مسیر فوق با موفقیت وارد قسمت Mails, Contacts, Calendars شدید، بر روی صفحه به سمت پایین اسکرول کنید تا بتوانید بخش Calendars را مشاهده نمایید، در این قسمت اهرم مربوط به ویژگی Week Numbers را در حالت On یا روشن، قرار دهید. بدین ترتیب باید قابلیت Week Numbers به اپلیکیشن Calendar بر روی دستگاه ios شما اضافه شود و از این به بعد از این موضوع که دقیقاً چندمین هفته از سال را سپری می‌کنید، آگاهی داشته باشید.

2

در تصویر زیر می‌توانید محیط کاربری اپلیکیشن Calendar را بدون نمایش قابلیت تعداد هفته‌های سال، مشاهده کنید:

3

تصویر زیر، برنامه‌ی Calendar را به همراه ویژگی نمایش تعداد هفته‌های سال در محیط کاربری برنامه، نشان می‌دهد:

4

همانطور که در تصویر بالا نیز مشاهده می‌شود، پس از فعال کردن ویژگی week of the year بر روی اپلیکیشن Calendar در دستگاه ios مورد نظر خود، شماره‌ی مربوط به هر هفته از سال به رنگ طوسی، درست در قسمت سمت چپ ستون مربوط به روزهای یکشنبه نمایش داده خواهد شد و به همین سادگی قادر خواهید بود تا دقیقاً در کنار تاریخ روز و ماه از این مسأله که در کدامین هفته از سال به سر می‌برید، بر روی گوشی آیفون یا تبلت آیپد خود اطلاع کسب کنید. اگر احیاناً به هر دلیلی از استفاده و مشاهده‌ی قابلیت week of the year بر روی دستگاه ios خود منصرف شدید، همواره این امکان را خواهید داشت تا با استفاده از مسیر اشاره شده در بالا، دوباره به سراغ Week Numbers در قسمت Setting دستگاه بروید و بار دیگر اهرم کناری این ویژگی را وضعیت Off یا خاموش قرار دهید.

به هر حال اگر از آن دسته از کاربرانی هستید که برای نظم و انضباط فردی در انجام کارهای روزانه و شخصی اهمیت خاصی قائل هستید و دوست دارید تا از امکانات گوشی هوشمند یا تبلت خود برای برنامه‌ریزی امور روزمره، نهایت استفاده را ببرید، می‌توانید این قابلیت نه چندان شناخته شده را بر روی دستگاه ios خود فعال کنید و از کمک آن برای برنامه‌ریزی‌های آتی خود بهره بگیرید.

منبع : اپلستان


 

درباره نویسنده

رضا ترکی

رضا ترکی

با سلام
رضا ترکی هستم کارشناس رشته ریاضیات.
از نوجوانی علاقه بسیار زیادی به طراحی گرافیک و کامپیوتر داشتم. اکنون در اینترنت با نام گرافیست مسلمان به طراحی پوسترهای فرهنگی و مذهبی می پردازم.
همچنین در انجام امور تحت وب تخصص هایی پیدا کرده ام که به مرور زمان آن ها را در اختیار همه قرار خواهم داد.

ارسال نظر