پست آموزشی

چگونگی تغییر مرورگر پیش فرض در ویندوز ۱۰ آپدیت نسخه سالگرد

 

چگونگی تغییر مرورگر پیش فرض در ویندوز 10 آپدیت نسخه سالگرد
بعد از از نصب آپدیت نسخه سالگرد ویندوز ۱۰ , مروگر Microsoft Edge به عنوان مرورگر پیش فرض شما انتخاب می شود حتی اگر مرورگر دیگری را همانند Chrome و یا  Firefox به عنوان مرورگر پیش فرض انتخاب کرده بوده باشید .
در حالیکه مرورگر Edge بهبود هایی زیادی دیده است و قابلیت اضافه کردن افزونه نیز به آن اضافه شده است اما امکان دارد که شما نمی خواهید این مرورگر , به عنوان مرورگر پیش فرض استفاده شود و یا شاید اطلاعات و Bookmark های شما در یک مرورگر دیگر باشد و خواهان استفاده از مرورگر قبلی خود هستید . در این آموزش به نحوه تعیین مرورگر پیش فرض ویندوز در نسخه آپدیت سالگرد خواهیم پرداخت . در نسخه سالگرد تعیین مرورگر پیش فرض با نسخه های دیگر کمی تغییر کرده است .

تنظیم مرورگر پیش فرض در آپدیت سالگرد ویندوز ۱۰
کلید Windows در صفحه کلید را بفشارید و عبارت  default browser را تایپ نمایید . بعد از انجام این کار گزینه Choose a default web browser را که در اول نتایج جستجو نمایان می شود را انتخاب نمایید .

چگونگی تغییر مرورگر پیش فرض در ویندوز 10 آپدیت نسخه سالگرد 1

در صفحه پدیدار شده در قسمت Web browser شما مرورگر Microsoft Edge را که تنها گزینه موجود نیز هست به عنوان مرورگر پیش فرض خود مشاهده خواهید کرد . مایکروسافت به طرز بسیار خودخواهانه در این قسمت فقط مرورگر Edge را نشان می دهد .

برای تغییر مرورگر به قسمت پایین صفحه بیایید و بر روی گزینه Set defaults by app کلیک کنید .

چگونگی تغییر مرورگر پیش فرض در ویندوز 10 آپدیت نسخه سالگرد 2

پس از کلیک بر روی گزینه Set defaults by app پنجره جدیدی باز خواهد شد . در گزینه های موجود در ستون سمت چپ جابجا شده و مرورگر مورد نظر خود را انتخاب نمایید . به عنوان مثال ما در این جا مرورگر کروم را انتخاب کرده ایم . پس از انتخاب مرورگر در قسمت راست بر روی گزینه Set this program as default کلیک نمایید و سپس بر روی گزینه ok  کلیک نمایید .

چگونگی تغییر مرورگر پیش فرض در ویندوز 10 آپدیت نسخه سالگرد 3

با انجام مراحل بالا هر زمان بر روی لینکی کلیک نمایید مرورگر انتخابی شما به جای مرورگر Edge باز خواهد شد .
متاسفانه بعد از هر نصب آپدیت اصلی شرکت مایکروسافت این تنظیمات نیز از بین می رود و باید دوباره این مراحل را تکرار نمایید .

 

منبع : آسارایان


 

درباره نویسنده

رضا ترکی

رضا ترکی

با سلام
رضا ترکی هستم کارشناس رشته ریاضیات.
از نوجوانی علاقه بسیار زیادی به طراحی گرافیک و کامپیوتر داشتم. اکنون در اینترنت با نام گرافیست مسلمان به طراحی پوسترهای فرهنگی و مذهبی می پردازم.
همچنین در انجام امور تحت وب تخصص هایی پیدا کرده ام که به مرور زمان آن ها را در اختیار همه قرار خواهم داد.

ارسال نظر