پست آموزشی

ثبت امضای دیجیتال برای سندهای مجازی

f2e25cbf0e39758128f027860b13b4e3

امروزه دیگر کم‌تر کسی پیدا می‌شود که در خانه و محیط کار به دستگاه فاکس دسترسی داشته باشد و در مقابل کم‌تر خانه‌ای نیز یافت می‌شود که در آن نتوان به گوشی هوشمند، تبلت یا لپ‌تاپی دسترسی داشت. همین موضوع سبب شده است تا دستکاری اسناد دیجیتال برای مخاطبان اهمیت ویژه‌ای پیدا کند و امکان ثبت امضاهای دیجیتال برای فرم‌های مختلف به خواسته‌ای رایج برای کاربران هوشمندهای دیجیتال تبدیل شود. خوشبختانه، این امکان برای کاربران محصولات اپل وجود دارد تا با استفاده از آیفون، آیپد یا دستگاه مک خود، بدون آن که هزینه‌ی اضافه‌ای برای تهیه‌ی برنامه یا اپلیکیشنی خاص بپردازند، امضای خود را در پای اسناد دیجیتال خود ثبت کنند.

راهنمای ثبت امضای دیجیتال بر روی آیفون و آیپد؛

برای این که بتوانید سند و فرم مورد نظر خود را بر روی آیفون یا آیپدتان امضا کنید، باید به یکی از برنامه‌های Adobe Acrobat Readerیا Foxit MobilePDF دسترسی داشته باشید. البته کار هر دوی این اپلیکیشن‌ها تقریباً یکسان است و کاربران، بیش‌تر از روی میل و سلیقه‌ی شخصی یکی را به دیگری ترجیح می‌دهند.

1

ثبت امضای دیجیتال با برنامه‌ی Adobe Acrobat Reader؛

گام اول: از روی اپ‌استور این برنامه‌ را که پیش‌تر Adobe Acrobat DC نامیده می‌شد، دانلود و بر روی دستگاه خود نصب کنید.

گام دوم: سند مورد نظر خود را باز کنید و قسمتی را که باید امضای شما در آن محل ثبت شود را لمس کنید و نگه دارید و سپس گزینه‌ی Signature را انتخاب کنید. با انتخاب گزینه‌ی Freehand نیز، این امکان را بدست خواهید آورد تا امضای مورد نظر خود را بر روی سند رسم کنید و یا بر روی سند موجود، حاشیه‌نویسی کنید.

2

گام سوم: زمانی که گزینه‌ی Signature را انتخاب می‌کنید به صفحه‌ی ایجاد امضای دیجیتال، راهنمایی می‌شوید، اگر قبلاً امضایی برای خود انتخاب کرده‌اید، گزینه‌ی Add Signature را انتخاب کنید تا امضای مورد نظر به سند اضافه شود.

3

گام چهارم: از انگشت یا قلم نوری برای ترسیم امضای مورد نظر خود استفاده کنید، احتمالاً چندین مرتبه باید تلاش کنید تا شکل رسم شده، صورت و ظاهر امضای شما را به خود بگیرد. زمانی که از امضای رسم شده رضایت کامل داشتید، گزینه‌ی Save را انتخاب کنید تا امضای شما بر روی سند حک شود.

گام پنجم: امضای ثبت شده را لمس کنید و نگه دارید تا منوی Options بر روی صفحه ظاهر شود.

4

از این قسمت، می‌توانید رنگ، شفافیت و ضخامت امضای ثبت شده را تغییر دهید یا این که آن را به طور کامل پاک کنید.

5

گام ششم: برای جابه‌جا نمودن امضا بر روی سند خود، آن را لمس کنید و نگه‌دارید و از این طریق به محل مورد نظر انتقال دهید.

گام هفتم: پس از این که عملیات ثبت امضا به پایان رسید، بدون آن که به اسکنر یا دستگاه فاکسی نیاز داشته باشید، می‌توانید سند منقوش شده به امضای خود را برای فرستنده‌ مورد نظر ارسال کنید.

راهنمای ثبت امضای دیجیتال بر روی دستگاه‌های مک؛

گام اول: با استفاده از برنامه‌ی Preview سند مورد نظر را باز کنید و در نوار ابزار Markup گزینه‌ی signature را انتخاب کنید.

6

اگر موفق به مشاهده‌ی نوار ابزار Markup نشدید از قسمت View -> Show Markup Toolbar می‌توانید به این منو دسترسی پیدا کنید.

گام دوم: در این مرحله، با گزینه‌ی استفاده از trackpad برای خلق امضای مورد نظر خود روبه‌رو خواهید شد.

7

گام سوم: بر روی عبارت Click Here to Begin کلیک کنید یا کلید Space bar را فشار دهید و سپس با استفاده از trackpad، امضای مورد نظر خود را ثبت کنید. پس از پایان کار، گزینه‌ی Done را انتخاب کنید یا مجدداً کلید Space bar را فشار دهید.

8

گام چهارم: با ذخیره‌ی امضای خود، همواره قادر خواهید بود تا امضای ذخیره شده را بر روی فرم‌های مختلف ثبت کنید، برای این کار فقط کافی است تا آیکون signature یا امضا را انتخاب کنید و در منوی باز شده، امضای مورد نظرتان را پیدا کنید.

9

منبع : اپلستان


 

درباره نویسنده

رضا ترکی

رضا ترکی

با سلام
رضا ترکی هستم کارشناس رشته ریاضیات.
از نوجوانی علاقه بسیار زیادی به طراحی گرافیک و کامپیوتر داشتم. اکنون در اینترنت با نام گرافیست مسلمان به طراحی پوسترهای فرهنگی و مذهبی می پردازم.
همچنین در انجام امور تحت وب تخصص هایی پیدا کرده ام که به مرور زمان آن ها را در اختیار همه قرار خواهم داد.

ارسال نظر