پست آموزشی

نصب Screensaver ساعت اپل بر روی سیستم مک

نصب اسکرین سیور ساعت اپل بر روی سیستم مک

هنوز مدت زمان زیادی از دورانی که Screensaverها برای خودشان برو و بیایی داشتند و کاربران برای پیدا کردن و انتخاب بهترین‌هایشان به منظور آراستن صفحه‌ی نمایش دستگاه کامپیوتر خود، کلی وقت صرف می‌کردند، نگذشته است. Screensaverها نیز مانند والپیپرها، کمک می‌کنند تا سیستم هر کاربری رنگ و بوی متفاوتی پیدا کند و بهتر معرف ویژگی‌های شخصیتی وی باشد. بهرحال اگر هنوز به انتخاب Screensaver مناسب برای سیستم مک خود اهمیت می‌دهید و احیاناً به صفحه‌ی نمایش ساعت اپل و طراحی آن نیز علاقه‎مند هستید، می‌توانید از این طراحی برای Screensaver سیستم مک خود استفاده کنید.

نصب Screensaver ساعت اپل بر روی سیستم مک

گام اول: از لینک Apple Watch Screen Saver بر روی سایت Rasmus Nielsen طراح،  فایل مورد نیاز برای این کار را بر روی سیستم خود دانلود نمایید. در هنگام دانلود فایل، ممکن است با پیغامی مواجه شوید که از شما در مورد استفاده از اکستنشن .zip سؤال خواهد کرد در این حالت، اکستنشن .saver را انتخاب کنید. بدین ترتیب دیگر نیازی به unzip کردن فایل فشرده در آینده نخواهید داشت.

1

گام دوم: فایل .saver را بر روی سیستم خود پیدا کنید و پس از Right Click بر روی آن، گزینه‌ی Open را انتخاب کنید.

2

اگر احیاناً با اخطار “unidentified developer warning” روبه‌رو شدید، لازم است تا بار دیگر بر روی گزینه‌ی Open کلیک کنید.

گام سوم: پس از آن که فایل .saver را با موفقیت باز کردید، به داخل اپلیکیشن Setting راهنمایی خواهید شد و از شما در مورد این که آیا تمایلی برای نصب Screensaver ساعت اپل دارید یا خیر، سؤال خواهد شد. در این حالت، شرایط خود را برای نصب Screensaver ساعت اپل مشخص نمایید و سپس گزینه‌ی Install را انتخاب کنید.

3

گام چهارم: پس از آن که نصب Screensaver ساعت اپل به پایان رسید، به صورت خودکار به قسمت Screen saver هدایت خواهید شد. در این قسمت می‌توانید سرِ فرصت، Screensaver ساعت اپل را برای نمایش بر روی سیستم مک خود انتخاب کنید و دقیقه و ساعت مشخصی را که تمایل دارید پس از گذران آن، این Screensaver تازه بر روی صفحه‌ی نمایش سیستم مک شما ظاهر شود، تعیین نمایید.

4

در این قسمت از طریق کلیک بر روی گزینه‌ی Preview قادر خواهید بود تا پیش نمایشی را از Screensaver ساعت اپل بر روی نمایشگر دستگاه خود نیز، مشاهده کنید.

5

Screensaver ساعت اپل می‌تواند، پویایی خاصی به سیستم مک شما در زمان‌های استراحت دستگاه ببخشد و رنگ و بوی متفاوتی برای صفحه‌ی نمایش سیستم مک شما ایجاد کند. بنابراین، اگر جزو آن دسته از کاربرانی نیستید که فکر می‌کنند عمر Screensaverها به پایان رسیده است و با تأثیری که نمایش یک Screensaver می‌تواند بر روی مصرف باتری دستگاه و شارژ آن داشته باشد، مشکلی ندارید، می‌توانید، از نمایش Screensaver ساعت اپل بر روی سیستم مک خود در اوقات خواب و بیدارِ دستگاه، لذت ببرید.

البته به این نکته نیز توجه داشته باشید که در حال حاضر، متأسفانه تنها یکی از قالب‌های طراحی شده برای ساعت اپل، برای استفاده به عنوان Screensaver در اختیار کاربران سیستم‌های مک قرار گرفته است، اما هیچ بعید نیست در صورت استقبال مخاطبان، قالب‌ها و فرمت‌های متنوع‌تری نیز برای نصب بر روی سیستم‌های مک آماده شوند.

منبع : اپلستان


درباره نویسنده

رضا ترکی

رضا ترکی

با سلام
رضا ترکی هستم کارشناس رشته ریاضیات.
از نوجوانی علاقه بسیار زیادی به طراحی گرافیک و کامپیوتر داشتم. اکنون در اینترنت با نام گرافیست مسلمان به طراحی پوسترهای فرهنگی و مذهبی می پردازم.
همچنین در انجام امور تحت وب تخصص هایی پیدا کرده ام که به مرور زمان آن ها را در اختیار همه قرار خواهم داد.

ارسال نظر