پست آموزشی

اینستاگرام و نمایش تصاویر در حالت Portrait یا Landscape

instagram

کاربران اینستاگرام، سال‌هاست که با محدودیت بارگذاری تصاویر در قاب‌های مربع‌شکل و با طول و عرض یکسان مواجه هستند. این موضوع باعث شده است که در بسیاری از تصاویر منتشر شده بر روی حساب‌های کاربری اینستاگرام، شاهد ناپدید شدن دست و پا و سر سوژه‌ی بداقبالی باشیم که نتوانسته است ابعاد وجودیِ خود را با قاب مربع شکل، اپلیکیشن اینستاگرام هماهنگ کند. خوشبختانه، حبس مخاطبان اینستاگرام در مربع‌های انفرادی این برنامه به پایان رسیده است و در ویراست به‌روزرسانی شده‌ی این برنامه می‌توان، تصاویر ثبت شده را به صورت Portrait یا Landscape نیز نمایش داد و از جا شدن تمام اعضای سوژه‌ی مورد نظر درون قاب، لذت برد.

البته ذکر این نکته نیز در مورد این قابلیت جدید برنامه‌ی اینستاگرام ضروری به نظر می‌رسد که این امکان وجود دارد تا بلافاصله پس از نصب نسخه‌ی جدید اپلیکیشن، کاربران برنامه به گزینه‌های تازه‌ای که برای نمایش تصاویر در وضعیت Portrait یا Landscape طراحی شده‌اند، دسترسی نداشته باشند و به نظر می‌رسد نحوه‌ی طراحی این ویراست جدید به گونه‌ای است که مخاطب باید مدتی برای ظاهر شدن این قابلیت بر روی رابط‌کاربری اینستاگرام صبر کند و انتظار بکشد. بنابراین، اگر پس از دانلود نسخه‌ی ۷٫۵ برنامه‌‌ی اینستاگرام، موفق به پیدا کردن دکمه‌های مربوط به قابلیت نمایش تصاویر در حالت Portrait یا Landscape نشدید، وحشت نکنید، چرا که به احتمال بسیار زیاد پس از چند ساعت یا حداکثر چند روز این گزینه‌های تازه برای شما نیز قابل دسترس خواهند بود. البته در این وضعیت می‌توان برنامه‌‎ی اینستاگرام را یک بار ریستارت کرد یا این که گوشی آیفون خود را خاموش و روشن نمود. اما به نظر می‌رسد که همچنان بهترین راهکار برای حل این مسأله، صبر و تأمل کاربر برنامه باشد.

راهنمای نمایش تصاویر و فایل‌های ویدیویی در حالت Portrait یا Landscape بر روی اینستاگرام؛

هنگام استفاده از اپلیکیشن اینستاگرام، این برنامه به صورت پیش‌فرض تصاویر بازگذاری شده را با طول و عرضی یکسان و در قابی مربع شکل منتشر می‌کند. اما با معرفی ویراست جدید این اپلیکشن با استفاده از راهنمای زیر، می‌توانید نسبت‌های استفاده شده برای نمایش تصویر مورد نظر را تغییر دهید.

گام اول: برنامه‌ی اینستاگرام را بر روی صفحه‌ی خانه‌ی گوشی آیفون خود فعال کنید.

گام دوم: گزینه‌ی Open Camera را در محیط کاربری برنامه لمس کنید.

گام سوم: تصویر یا ویدیوی مورد نظر خود را از این قسمت انتخاب نمایید.

گام چهارم: در این مرحله، گزینه‌ی full size را که در گوشه‌ی سمت چپ پایین صفحه، قرار گرفته است، لمس کنید. (یا با لمس صفحه‌ی نمایش، از انگشتان خود برای بزرگنمایی تصویر مورد نظر استفاده کنید.)

گام پنجم: گزینه‌ی Next را به منظور ذخیره شدن تغییرات اعمال شده، انتخاب کنید.

1

طراحان برنامه‌ی اینستاگرام پس از معرفی این قابلیت‌ جدید، اعتراف کرده‌اند که بررسی‌های موجود نشان می‌دهد که لااقل از هر پنج تصویری که بر روی اپلیکیشن اینستاگرام، منتشر می‌شود، یکی از آن‌ها با نسبت‌های برابر قاب مربعیِ پیش‌فرض برنامه، سازگار نیست و به همین خاطر تعداد افرادی که از قاب عکس‌های دسته‌جمعی بیرون می‌افتند یا مناظری که ابتدا و انتهای سوژه‌ی اصلی آن‌ها در تصویر بارگذاری شده از قلم می‌افتد، رقم قابل توجهی را شامل می‌شود.

نسخه‌ی ۷٫۵ برنامه‎ی ‌اینستاگرام، به صورت رایگان، از طریق آی‌تیونز برای استفاده بر روی دستگاه‌های ios قابل تهیه می‌باشد.

منبع : اپلستان


درباره نویسنده

رضا ترکی

رضا ترکی

با سلام
رضا ترکی هستم کارشناس رشته ریاضیات.
از نوجوانی علاقه بسیار زیادی به طراحی گرافیک و کامپیوتر داشتم. اکنون در اینترنت با نام گرافیست مسلمان به طراحی پوسترهای فرهنگی و مذهبی می پردازم.
همچنین در انجام امور تحت وب تخصص هایی پیدا کرده ام که به مرور زمان آن ها را در اختیار همه قرار خواهم داد.

ارسال نظر