پست آموزشی

زیر و رو کردن اپلیکیشن‌ها با کمک قابلیت ۳D Touch

3d-touch

3d touch

سیستم‌عامل ios 9، مانند نسخه‌های قدیمی‌تر این سیستم‌عامل محبوب، ویژگی‌ها و قابلیت‌های کاربردی و متنوعی را در اختیار کاربران دستگاه‌های ios شرکت اپل قرار داده است. برخی از این قابلیت‌ها و ویژگی‌های جدید به مخاطبان کمک می‌کنند تا راحت‌تر و سریع‌تر میان اپلیکیشن‌ها و برنامه‌های مورد نظر خود جابه‌جا شوند و در چشم به هم‌زدنی از محیط کاربری، یک برنامه، به صفحه‌ی نمایش اپلیکیشن دیگری نقل مکان کنند.

البته، توانمندی‌های سیستم‌عامل ios 9 تنها به تعداد مشخصی ویژگی تازه محدود نمی‌شود و با معرفی قابلیت ۳D Touch، این نسخه‌ی جدید، تجربه‌ی کاملاً متفاوتی را برای کار با اپلیکیشن‌ها و برنامه‎های مختلف بر روی گوشی‌های هوشمند در اختیار کاربران و مخاطبان قرار داده است. در واقع اپلی‌ها با تمرکز بر بهبود عملکرد سیستم‌عامل ios هنگام انجام فرمان‌های مختلف به صورت multi-tasking و بهره‌گیری از تمام گزینه‌هایی که یک صفحه‌ی نمایش لمسی می‌تواند در اختیار کاربر خود قرار دهد، موفق شده‌اند تا به واسطه‌ی معرفی قابلیت ۳D Touch تجربه‌ی دلپذیرتری را برای مخاطب هنگام کار با اپلیکیشن‌های مختلف فراهم کنند.

با معرفی ۳D Touch و اضافه شدن بُعد تازه‌ای به صفحه‌ی لمسی گوشی‌های آیفون، دیگر مخاطب گوشی آیفون مجبور نیست تا برای بازگشت به اپلیکیشن و برنامه‌ای که پیش‌تر بر روی صفحه باز بوده است دو مرتبه‌ بر روی دکمه‌ی Home کلیک کند یا این که در گوشه‌ی سمت چپ بالای صفحه‌ی نمایش به دنبال گزینه‌ی کوچک Back بگردد، بلکه تنها با کم و زیاد نمودن میزان فشار انگشت خود بر روی صفحه‌ی نمایش، قادر خواهد بود تا در میان صفحات اپلیکیشن‌های مختلف به راحتی جابه‌جا شود.

1

راهنمای جابه‌جایی میان اپلیکیشن‌های مختلف با استفاده از قابلیت ۳D Touch بر روی گوشی‌های آیفون ۶ اس و ۶ اس پلاس؛

گام اول: به آرامی لبه‌ی سمت چپ صفحه‌ی نمایش دستگاه را فشار دهید. احتمالاً مدتی زمان لازم خواهد بود تا به اعمال فشار مناسب بر روی صفحه‌ی نمایش عادت کنید.

گام دوم: کمی صفحه‌ی نمایش دستگاه را به سمت راست بکشید و آن را رها کنید تا امکان مشاهده‌ی قابلیت app switcher برایتان فراهم شود و بتوانید از طریق این ویژگی، میان پنجره‌ها و صفحه‌های موجود جابه‌جا شوید و به سمت جلو و عقب حرکت کنید. با این کار نتیجه‌ای مشابه دو مرتبه کلیک بر روی دکمه‌ی Home دستگاه، نصیبتان خواهد شد.

2

گام سوم: در این مرحله، صفحه‌ی نمایش دستگاه مورد نظر را به صورت کامل به سمت راست بکشید تا بتوانید به اپلیکیشن‌ها و برنامه‌هایی که پیش‌تر بر روی صفحه فعال شده‌اند، دسترسی پیدا کنید و میان صفحات باز این برنامه‌ها جابه‌جا شوید.

باید به این موضوع نیز توجه داشت که شاید در ماه‌های ابتدایی معرفی گوشی‌های آیفون ۶ اس و ۶ اس پلاس، کاربران کمی نسبت به قابلیت ۳D Touch احساس غریبگی کنند و مدتی زمان لازم باشد تا این ویژگی تازه نیز، جایگاه مناسب خود را در میان عموم کاربران و مخاطبان گوشی‌های آیفون بدست آورد. اما بهرحال، از آن جا که دسترسی به اپلیکیشن‌ها و برنامه‌های بیش‌تر، هر روزه نقش حیاتی‌تر را در محبوبیت گوشی‌های هوشمند بازی می‌کند، به نظر می‌رسد، گوشی‌های آیفون ۶ اس و ۶ اس پلاس، به واسطه‌ی حضور قابلیت ۳D Touch و فراهم آوردن سه گزینه‌ی مختلف و متفاوت به منظور جابه‌جا شدن میان اپلیکیشن‌ها، کاربران بیش‌تری را در بازار رقابتی محصولات دیجیتال به خود جذب کنند.

منبع : اپلستان


درباره نویسنده

رضا ترکی

رضا ترکی

با سلام
رضا ترکی هستم کارشناس رشته ریاضیات.
از نوجوانی علاقه بسیار زیادی به طراحی گرافیک و کامپیوتر داشتم. اکنون در اینترنت با نام گرافیست مسلمان به طراحی پوسترهای فرهنگی و مذهبی می پردازم.
همچنین در انجام امور تحت وب تخصص هایی پیدا کرده ام که به مرور زمان آن ها را در اختیار همه قرار خواهم داد.

ارسال نظر