پست آموزشی

غیر فعال کردن قابلیت Auto Playing فیس‌بوک

فیس بوک

فیس بوک

یکی از اهداف اصلی برنامه‌نویسان و دولوپرها در شرکت فیس‌بوک، ساده کردن فرآیند به اشتراک‌گذاری محتواهای مختلف برای کاربران این شبکه‌ی اجتماعی می‌باشد. بنابراین، فرقی نمی‌کند که مخاطب قصد داشته باشد جمله‌ای چند کلمه‌ای یا فایل ویدیویی چند دقیقه‌ای را با دیگر دوستانش، به اشتراک بگذارد، در هر صورت فیس‌بوک از جمله بسترهایی است که به این خواسته‌ی کاربرانش، رنگ واقعیت می‌بخشد.

هر چند که به اشتراک‌گذاری فایل‌های ویدیویی با کمک فیس‌بوک می‌تواند در بسیاری از موارد مایه‌ی انبساط خاطر مخاطب و دوستانش شود، اما برخی اوقات نیز نمایش بدون اجازه‌ی هر ویدیوی چند دقیقه‌ای، خود به مشکلی دل‌آزار تبدیل می‌شود و برای کاربر فیس‌بوک مشکلاتی را به وجود می‌آورد.

در حال حاضر، طراحی و تنظیمات پیش‌فرض فیس‌بوک به گونه‌ای است که هر ویدیویی را به صورت خودکار و بلافاصله پس از آن که صفحه‌ی حساب کاربری بارگذاری شد، برای مخاطبانش پخش می‌کند. اما تمام کاربران این شبکه‌ی اجتماعی با این پیش‌فرض از پیش انتخاب شده، موافق نیستند و ترجیح می‌دهند به جای آن که بدون داشتن قدرت انتخاب تمام ویدیوهای موجود را نگاه کنند، خود رأساً تصمیم بگیرند که هر فایل ویدیویی در چه زمانی اجازه‌ی نمایش داشته باشد. خوشبختانه راهکار بسیار ساده‌ای برای غیر فعال کردن قابلیت Auto Playing ویدیوهای مختلف بر روی فیس‌بوک وجود دارد و این راه حل عملیاتی، نه نیازمند استفاده از نرم‌افزارهای متفرقه است و نه نیازی به نصب پلاگینی تازه بر روی مرورگر اینترنتی دارد. در واقع، این کار تنها با اعمال تغییراتی ساده در قسمت تنظیمات فیس‌بوک امکان‌پذیر خواهد بود.

هنگامی که این تغییرات را در قسمت تنظیمات فیس‌بوک اعمال کردید، قادر خواهید بود تا ویدیوهای موجود را در حالت thumbnail با نشانگر سفید بزرگی در وسط آن به شکل Play مشاهده کنید و هر زمان که بر روی این نمایشگر کلیک کنید، ویدیوی موردنظرتان، به نمایش در خواهد آمد.

راهنمای غیر فعال کردن قابلیت نمایش خودکار فایل‌های ویدیوییِ فیس‌بوک بر روی سیستم‌های مک؛

گام اول: سایت فیس‌بوک را بر روی مرورگر اینترنتی خود باز کنید.

گام دوم: در قسمت سمت راست نوار ابزار ناوبری سایت فیس‌بوک، بر روی پیکانی که سمت پایین را نشانه گرفته است، کلیک کنید.

گام سوم: در این مرحله وارد قسمت Setting شوید.

گام چهارم: بر روی گزینه‌ی Videos در قسمت سمت چپ نوار Sidebar ودر پایین دکمه‌ی مربوط به Support Box  کلیک کنید.

1

گام پنجم: در پنجره‌ی باز شده، گزینه‌ی Auto Play Videos دومین انتخاب موجود، محسوب می‌شود و به صورت پیش‌فرض به گونه‌ای تنظیم شده است که به صورت خودکار فایل‌های ویدیویی را برای کاربر نمایش دهد. بنابراین، اگر قصد داشته باشید تا تنظیمات پیش‌فرض نمایش ویدیوها را تغییر دهید، باید بر روی گزینه‌ی Default کلیک کنید و متناسب با نیاز خود این وضعیت را به صورت On یا Off تنظیم کنید.

2

گام ششم: در گوشه‌ی سمت چپ بالای پنجره‌ی نمایش داده شده بر روی آیکون فیس‌بوک کلیک کنید یا پس از اتمام تمامی مراحل بالا، برنامه‌ی مرورگری را که مورد استفاده قرار می‌دهید، ببندید.

با انجام راهکار بالا، دیگر خیالتان از این بابت راحت خواهد بود که هنگام گشت و گذار در میان خوراک‌های فیس‌بوک، ناغافل با ویدیویی آزاردهنده روبه‌رو نخواهید شد و هر مطلبی پیش از نمایش بر روی صفحه از شما کسب تکلیف خواهد کرد.

منبع : اپلستان


درباره نویسنده

رضا ترکی

رضا ترکی

با سلام
رضا ترکی هستم کارشناس رشته ریاضیات.
از نوجوانی علاقه بسیار زیادی به طراحی گرافیک و کامپیوتر داشتم. اکنون در اینترنت با نام گرافیست مسلمان به طراحی پوسترهای فرهنگی و مذهبی می پردازم.
همچنین در انجام امور تحت وب تخصص هایی پیدا کرده ام که به مرور زمان آن ها را در اختیار همه قرار خواهم داد.

ارسال نظر