پست آموزشی

تماشای ویدیوهای یوتیوب با قابلیت تصویر در تصویر ios 9

ios9

ios9

با معرفی سیستم‌‌عامل ios 9 توسط شرکت اپل، کاربران تبلت‌های آیپد، این امکان را پیدا کرده‌اند تا از قابلیت تصویر در تصویر- ویژگی که سال‌هاست در دسترس مخاطبان دستگاه‌های تلویزیون قرار گرفته است – بهره‌مند شوند. همانطور که از این قابلیت انتظار می‌رود، ویژگی تصویر در تصویر بر روی ios 9 به کاربر امکان می‌دهد تا همانگونه که در وضعیت Full Screen اپلیکیشنی را بر روی صفحه، نمایش می‌دهد، در گوشه‌ی دیگر نمایشگر دستگاه آیپد خود نیز به برنامه‌ی دیگری، البته این مرتبه در قابی کوچک‌تر و جمع و جورتر دسترسی داشته باشد. برای مثال کاربر به واسطه‌ی حضور این ویژگی جدید قادر خواهد بود تا همزمان در پنجره‌ی بزرگ‌تر با استفاده از مرورگر مورد علاقه‌اش در میان وب‌سایت‌های اینترنتی گردش کند و در گوشه‌ی صفحه‌ی نمایش نیز به صورت تصویر در تصویر با بهره‌گیری از اپلیکیشنی مانند FaceTime با دوست یا آشنایی ارتباط برقرار کند.

متأسفانه، برنامه‌ی یوتیوب به صورت رسمی از ویژگی تصویر در تصویر بر روی ios 9 پشتیبانی نمی‌کند، اما خوشبختانه، این موضوع به معنای بسته بودن تمام راه‌ها برای استفاده از این قابلیت هنگام تماشای ویدیوهای یوتیوب نیست و همچنان راه حل‌های کم‌دردسر دیگری نیز وجود دارند که مخاطب علاقه‌مند را به مقصود مورد نظرش رهنمون می‌کنند و به کاربر اجازه می‌دهند تا قاب کوچکی را در گوشه‌ی صفحه‌ی نمایش به تماشای ویدیوهای مورد علاقه‌اش از سایت یوتیوب اختصاص دهد.

1

البته برای این که موفق شوید تا از یوتیوب به صورت تصویر در تصویر بر روی تبلت آیپد خود استفاده کنید باید فعلاً از رویارویی مستقیم با خود این برنامه اجتناب کنید تا گوگلی‌ها نیز تنبلی را کنار بگذارند و امکان پشتیبانی اپلیکیشن یوتیوب را نیز از قابلیت تصویر در تصویر بر روی ios 9 فراهم نمایند. در حال حاضر برنامه‌ی یوتیوب نیز امکان مشاهده‌ی ویدیوها را به صورت تصویر در تصویر برای مخاطبان فراهم می‌آورد اما برای استفاده از این ویژگی حتماً مخاطب می‌بایست در داخل محیط کاربری برنامه، از آن استفاده نماید. بنابراین، هرگونه تلاشی برای استفاده از برنامه‌ی دیگر، بدین معنا خواهد بود که ویدیوی نمایش داده شده برای شما متوقف و ناپدید خواهد شد.

از جمله راهکارهای موجود برای تماشای ویدیوهای یوتیوب با استفاده از قابلیت تصویر در تصویر بر روی ios 9، کمک گرفتن از اپلیکیشن جدیدی است که YouTube PIP نام دارد و به مخاطب امکان می‌دهد تا از یوتیوب نیز به صورت تصویر در تصویر بر روی آیپد خود استفاده کند. برای این منظور تنها کافی است گام‌های زیر را دنبال کنید:

گام اول: با استفاده از برنامه‌ی یوتیوب، ویدیویی را که مایل به تماشای آن هستید، انتخاب کنید.

گام دوم: بر روی دکمه‌ی Share کلیک کنید و سپس گزینه‌ی Copy Link را انتخاب نمایید.

گام سوم: به وب‌سایت برنامه‌ی YouTube PIP به آدرس http://ctrlq.org/youtube/pip بر روی مرورگر سافاری مراجعه کنید.

گام چهارم: در این صفحه، لینکی را که در گام‌های قبلی، کپی کرده‌اید در قسمت اختصاص شده برای این کار کپی کنید و سپس گزینه‌ی GO را انتخاب کنید.

گام پنجم: با انجام مراحل بالا، ویدیوی مورد نظرتان درون قاب جدیدی بر روی صفحه‌ی نمایش ظاهر خواهد شد و با لمس کادر نمایش داده شده، می‌توانید این ویدیو را برای نمایش Play کنید و سپس با انتخاب گزینه‌ی مربوط به Picture in Picture حالت تصویر در تصویر را نیز بر روی آیپد خود فعال کنید. بدین ترتیب قادر خواهید بود تا همانطور که با برنامه یا اپلیکیشن دیگری کار می‌کنید، ویدیوی مورد علاقه‌ی خود را نیز از سایت یوتیوب به صورت تصویر در تصویر مشاهده کنید.

اگر پس از امتحان این برنامه‌ی جدید از نحوه‌ی خدمت‌رسانی YouTube PIP راضی بودید، بهتر است آدرس سایت برنامه را بر روی سافاری Bookmark کنید تا هر زمان که به این اپلیکیشن نیاز داشتید، بتوانید بدون فوت وقت از کمک این برنامه بهره‌مند شوید.

منبع : اپلستان


درباره نویسنده

رضا ترکی

رضا ترکی

با سلام
رضا ترکی هستم کارشناس رشته ریاضیات.
از نوجوانی علاقه بسیار زیادی به طراحی گرافیک و کامپیوتر داشتم. اکنون در اینترنت با نام گرافیست مسلمان به طراحی پوسترهای فرهنگی و مذهبی می پردازم.
همچنین در انجام امور تحت وب تخصص هایی پیدا کرده ام که به مرور زمان آن ها را در اختیار همه قرار خواهم داد.

ارسال نظر