پست آموزشی

دسترسی بدون مشکل به فرمان Copy و Paste در iOS 9

ios9

ios9

فرمان‌های Copy یا Paste بر روی سیستم‌عامل iOS  فرصت مناسبی هستند تا بدون تلف کردن وقت و قبول زحمت اضافه، محتوای مورد نظر خود را از محلی به مکانی تازه انتقال دهید و برای این منظور نیازمند تایپ مجدد متن مورد نظر خود نباشید. متأسفانه مدتی است که کاربران دستگاه‌های iOS شِکوه‌ها و گلایه‌هایی را در مورد درست کار نکردن قابلیت Copy یا Paste بر روی آیفون یا آیپد خود در فضای مجازی منتشر می‌کنند و از این که نمی‌توانند، همواره بدون مشکل به این فرمان‌های کاربردی دسترسی داشته باشند، در وب‌سایت‌های اینترنتی ناله می‌کنند.

البته به نظر می‌رسد که تجربه‌های کاربران در این زمینه متفاوت و متنوع است، به عنوان مثال برخی از مخاطبان در بازخوردهای خود مدعی شده‌اند که بعضی وقت‌ها، هنگامی که قصد چسباندن متن جدیدی را در پیغامی بر روی دستگاه مورد نظر خود دارند، سیستم‌عامل iOS به جای این که متن تازه کپی شده را در محل مورد نظر بچسباند، همچنان آن چه را که پیش‌تر در حافظه‌ی وی Paste شده است را به عنوان کپی تازه‌ی مدنظر مخاطب، به وی قالب می‌کند. حتی موردی گزارش شده است که در آن iOS دستگاه، پس از آگاهی از قصد مخاطب برای کپی محتوایی جدید، متنی را که در حدود ۲۴ ساعت پیش در حافظه‌ی آن Paste شده بوده را برای کاربر بد شانس خود کپی نموده است. خوشبختانه، مشکلی نیست که آسان نشود و راه‌حل‌هایی برای مقابله با این مشکل نیز برای کاربران گرفتار، وجود دارد.

راهنمای بر طرف کردن مشکل Copy یا Paste بر روی آیفون و آیپد؛

گام اول: متن، لینک یا هر محتوایی را که قصد کپی کردن آن را دارید، باز کنید.

گام دوم: متن انتخابی را بر روی دستگاه مورد نظر خود، محکم فشار دهید. بدین ترتیب، منویی بر روی صفحه ظاهر خواهد شد و به عنوان اولین گزینه، فرمان کپی را برای شما نمایش خواهد داد.

گام سوم: در این مرحله، گزینه‌ی کپی را لمس کنید.

گام چهارم: فضای خالی موجود در صفحه‌ی نمایش را لمس کنید تا از شر منوی Edit  که بر روی صفحه‌ی نمایش ظاهر شده است، خلاص شوید.

گام پنجم: دو مرتبه، متن مورد نظر را به سختی فشار دهید و بار دیگر، گزینه‌ی کپی را از منوی نمایش داده شده، انتخاب کنید.

1

بازخوردهای کاربران نشان می‌دهد که اعمال چند باره‌ی فرمان کپی در بیش‌تر موارد، مشکلات سیستم‌عامل iOS 9 را هنگام Copy و Paste  از میان برده است و متن مورد نظر مخاطب را در محل خواسته شده بدون بازی خاصی، کپی کرده است.

هنگامی که مشغول Copy یا Paste محتوای خاصی بر روی آیفون یا آیپد خود هستید، به سادگی می‌توانید، متن مورد نظرتان را با دیگران Share کنید و به اشتراک گذارید، برای این منظور تنها کافی است تا گام‌های زیر را دنبال کنید:

گام اول: محتوایی را که قصد به اشتراک‌گذاری آن را دارید، باز کنید.

گام دوم: پس از انتخاب عبارت مورد نظر از محتوای گزینش شده، دکمه‌ی Share را لمس کنید.

2

گام سوم: رسانه‌ای را که برای به اشتراک گذاشتن مطلب مورد نظر، می‌پسندید از میان گزینه‌های نمایش داده شده بر روی صفحه‌ی نمایش انتخاب کنید.

3

گام چهارم: اگر از اپلیکیشن Mail، واتس‌اپ یا اپلیکیشن‌های مشابه استفاده می‌کنید، نام گیرنده را در محل خواسته شده، یادداشت نمایید.

گام پنجم: در انتها، کلید Send را برای ارسال پیغام آماده شده، لمس کنید.

منبع : اپلستان


 

درباره نویسنده

رضا ترکی

رضا ترکی

با سلام
رضا ترکی هستم کارشناس رشته ریاضیات.
از نوجوانی علاقه بسیار زیادی به طراحی گرافیک و کامپیوتر داشتم. اکنون در اینترنت با نام گرافیست مسلمان به طراحی پوسترهای فرهنگی و مذهبی می پردازم.
همچنین در انجام امور تحت وب تخصص هایی پیدا کرده ام که به مرور زمان آن ها را در اختیار همه قرار خواهم داد.

ارسال نظر