پست آموزشی

فوت و فن‌های کار با صفحه‌کلید دستگاه‌های جدید اپل تی‌وی

زمانی که صحبت از صفحه‌کلیدهای مجازی می‌شود، هر چه مخاطب به ترفندها و میانبرهای بیش‌تری آشنایی داشته باشد، سریع‌تر به مقصد و مقصود مورد نظرش دست پیدا خواهد کرد و وقت کم‌تری را نیز برای پیدا کردن این حرف و آن علامت مشخص یا تایپ مجدد نام‌های کاربری و رمزعبورهای تکراری تلف خواهد کرد و بدون نگرانی از درگیری بر سر مقدمات و حاشیه‌ها سریع‌تر به سراغ اصل مطلبی که به دنبالش می‌گردد، خواهد رفت. خوشبختانه، نکته‌ها و ترفندهای ساده‌ای برای استفاده از صفحه‌کلید دستگاه جدید اپل تی‌وی نیز پیش‌بینی شده‌اند که به کاربر کمک می‌کنند تا سریع‌تر فرمان‌های مورد نظر خود را اجرا نماید.

اگر چه دستگاه کنترل از راه دور مجهز به قابلیت Siri اپل تی‌وی‌های جدید از مدل‌های پیشکسوت‌تر خانواده، فِرزتر و چابک‌تر می‌باشد، اما همچنان، زمانی که پای نگارش واژه‌های مختلف و جابه‌جا شدن میان حروف کوچک و بزرگ الفبا، به میان می‌آید، کار چندانی از دست Siri هوشمند ساخته نیست و این مخاطب است که باید نان زور بازویش را بخورد و با کمک Swipe و کلیک‌های متوالی کارش را به پیش ببرد.

آشنایی با صفحه‌کلید دستگاه‌های جدید اپل تی‌وی؛

اگر از کیبورد انگلیسی دستگاه‌های جدید اپل تی‌وی استفاده کنید، با پنج گزینه‌ی مختلف برای صفحه‌کلید دستگاه خود روبه‌رو خواهید شد. این گزینه‌ها عبارت‌اند از: abc، ABC، #+-، ۱۲۳ و Recent.

در واقع گزینه‎های abc، امکان دسترسی به حروف کوچک و بزرگ الفبای زبان انگلیسی را به همراه اعداد برای مخاطب فراهم می‌کنند،«#+-» نمادها و سمبل‌های مختلف را به همراه اعداد در اختیار کاربران این دستگاه قرار می‌دهد، گزینه‌ی ۱۲۳  نیز همانطور که از نامش پیداست تنها اعداد ریاضی را بر روی صفحه‌، نمایش می‌دهد و دست آخر Recent نیز به ذخیره‌سازی عبارت‌هایی که در استفاده‌های اخیر با صفحه‌کلید دستگاه تایپ شده‌اند، می‌پردازد.

راهنمای نگارش سریع آدرس‎های ایمیل بر روی صفحه‌کلید اپل تی‌وی؛

اگر دوست ندارید تا مدام آدرس‌های ایمیل مورد نظر خود را بر روی کیبورد مجازی تایپ کنید یا این که مدام عبارت‌های مورد نیاز برای جست‌وجو را بر روی صفحه رج بزنید، می‌توانید از گزینه‌ی Recent بهره بگیرید. خوشبختانه این گزینه، آنقدر حافظه‎ی خوبی دارد که می‌تواند تمامی آدرس‌های ایمیل، نام‌های کاربری و عبارت‌های مورد جست‌وجوی شما را بدون هیچ کم و کاستی، به ذهن بسپارد.

1

چگونه بر روی صفحه‌کلید اپل تی‌وی از حروف برگ و نشانه‌دار استفاده کنیم؟

اگر سرعت هنگام انجام کارهای مختلف، الویت اصلی شما محسوب می‌شود، می‌توانید هر کدام از حروف کیبورد را که نیازمند ورژن متفاوتی از آن برای تکمیل عبارت مورد نظر خود هستید، لمس کنید و حرف انتخاب شده را چند لحظه‌ای نگه دارید. بدین ترتیب، شما در چشم به هم‌زدنی به ویراست‌های مختلف موجود برای هر حرف کوچک الفبا دسترسی پیدا خواهید کرد و دیگر مجبور نخواهید بود تا برای دسترسی به حرفی خاص، مدام میان گزینه‌های Uppercase و Lowercase کیبورد خود جابه‌جا شوید یا این که جدول نمادها و سمبل‌های صفحه‌کلید را زیر و رو کنید.

2

کمک گرفتن از دکمه‌ی Play/Pause برای جابه‌جا شدن میان حروف کوچک و بزرگ؛

اگر می‌خواهید درست وسط نگارش عبارتی با استفاده از کیبورد Lowercase، بدون آن که به خودتان زحمت تغییر گزینه‌ی انتخاب شده برای صفحه‌کلید را بدهید، خیلی سریع حرف بزرگی را نیز به کلمه‌ی تایپ شده بر روی صفحه اضافه کنید، می‌توانید دکمه‌ی Play/Pause را فشار دهید و از این طریق خیلی سریع بین حروف کوچک و بزرگی که به دنبالشان هستید، جابه‌جا شوید.

منبع  : اپلستان


درباره نویسنده

رضا ترکی

رضا ترکی

با سلام
رضا ترکی هستم کارشناس رشته ریاضیات.
از نوجوانی علاقه بسیار زیادی به طراحی گرافیک و کامپیوتر داشتم. اکنون در اینترنت با نام گرافیست مسلمان به طراحی پوسترهای فرهنگی و مذهبی می پردازم.
همچنین در انجام امور تحت وب تخصص هایی پیدا کرده ام که به مرور زمان آن ها را در اختیار همه قرار خواهم داد.

ارسال نظر