پست آموزشی

سازماندهی، بستن و حذف اپلیکیشن‌ها در اپل تی‌وی

در راهنمای زیر قصد داریم با جابه‌جا کردن و انتقال برنامه‌های مورد علاقه به صدر فهرست اپلیکیشن‌ها در دستگاه‌های اپل تی‌وی بیش‌تر آشنا شویم و چگونگی حذف برنامه‌های متفرقه‌ای را که بیش از اندازه حافظه‌ی این دستگاه‌های جدید را اشغال می‌کنند، مروری بکنیم.

با پشتیبانی نسل چهارم دستگاه‌های اپل تی‌وی از برنامه‌ها و اپلیکیشن‌های مختلف، این امکان برای مخاطبان این محصولات جدید، فراهم شده است تا با خاطری آسوده، فیلم‌های محبوبشان را با کمک اپل تی‌وی، مشاهده کنند، با بازی‌های مورد علاقه‌شان بر روی این محصول جدید سرگرم شوند و هر زمان که پرسشی داشتند از اپل تی‌وی خود برای گشت‌وگذارهای اینترنتی استفاده کنند. علی‌رغم تمام فایده‌هایی که این امکانات تازه برای کاربرانشان دارند، دسترسی به تعداد قابل توجهی از برنامه‌های متنوع، مخاطبان را مجبور می‌کند تا برای سازماندهی و مرتب کردن این اپلیکیشن‌های رنگارنگ چاره‌ای بیندیشند و برای روزهای مبادا، راهکاری به منظور بستن و حذف برنامه‌هایی که پا از گلیمشان درازتر می‌کنند و مزاحمت‌هایی برایشان ایجاد می‌کنند در آستین داشته باشند.

چگونه چیدمان اپلیکیشن‌ها را بر روی اپل تی‌وی تغییر دهیم؟

گام اول: با استفاده از صفحه‌ی تاچ دستگاه کنترل از راه دور Siri آیکون برنامه‌ی مورد نظر را انتخاب کنید و سپس روی این آیکون کلیک کنید و آن را نگه دارید.

گام دوم: زمانی که آیکون انتخابی شما، بی‌قرار شد و به حرکت درآمد، انگشت خود را از روی صفحه بردارید و برنامه را با استفاده از صفحه‌ی تاچ کنترل، به هر کجا که بیش‌تر دوستش می‌دارید، انتقال دهید.

گام سوم: هر زمانی که به جایگاه مورد پسندتان برای اپلیکیشن انتخاب شده، دست پیدا کردید، کلیکی بکنید تا اپل تی‌وی از حالت Edit خارج شود.

چگونه به صورت Force quite اپلیکیشن‌ها را بر روی اپل تی‌وی ببندیم؟

گام اول: دکمه‌ی خانه را فشار دهید تا به صفحه‌ی خانه‌ی دستگاه اپل تی‌وی هدایت شوید.

گام دوم: دو مرتبه دکمه‌ی Home را فشار دهید تا به حالت multitasking دسترسی پیدا کنید.

گام سوم: انگشت خود را به سمت چپ یا راست بکشید تا برنامه‌ای را که برای بسته شدن در نظر گرفته‌اید، انتخاب کنید.

گام چهارم: انگشت خود را به سمت بالا بکشید تا برنامه‌ی منتخب را به صورت Force quite ببندید.

گام پنجم: دوباره دکمه‌ی Home را فشار دهید تا به خانه‌ی امن و آرام اپل تی‌وی، دعوت شوید.

01

چگونه از میزان فضایی که هر اپلیکیشن بر روی اپل تی‌وی اشغال می‌کند، مطلع شویم؟

گام اول: وارد تنظیمات Setting شوید.

گام دوم: به مسیر General > Manage Storage بروید.

گام سوم: در این قسمت می‌توانید تمامی اپلیکیشن‌های نصب شده بر روی اپل تی‌وی خود را به ترتیب از برنامه‌ای که بیش‌ترین فضا را به خود اختصاص داده است تا برنامه‌هایی که حافظه‌ی اندکی را اشغال کرده‌اند، مشاهده کنید. در این صفحه این امکان را نیز دارید تا با فشار دادن آیکون سطل زباله هر برنامه‌ای را که مایل هستید، از روی حافظه‌ی دستگاه پاک کنید.

چگونه یک اپلیکیشن را از روی اپل تی‌وی حذف کنیم؟

گام اول: با استفاده از صفحه‌ی تاچ دستگاه کنترل از راه دور Siri آیکون برنامه‌ی مورد نظر را انتخاب کنید و سپس روی این آیکون کلیک کنید و آن را نگه دارید.

گام دوم: دکمه‌ی Play/Pause را فشار دهید.

گام سوم: به منظور حذف برنامه‎ی مورد نظر دکمه‌ی Delete را فشار دهید.

2

منبع : اپلستان


درباره نویسنده

رضا ترکی

رضا ترکی

با سلام
رضا ترکی هستم کارشناس رشته ریاضیات.
از نوجوانی علاقه بسیار زیادی به طراحی گرافیک و کامپیوتر داشتم. اکنون در اینترنت با نام گرافیست مسلمان به طراحی پوسترهای فرهنگی و مذهبی می پردازم.
همچنین در انجام امور تحت وب تخصص هایی پیدا کرده ام که به مرور زمان آن ها را در اختیار همه قرار خواهم داد.

ارسال نظر