پست آموزشی

چگونه قفل iCloud Activation Lock را بر روی آیفون و آیپد باز کنیم؟

گم کردن و از دست دادن گوشی آیفون یا آیپد، یکی از ناخوشایندترین تجربه‌هایی است که می‌تواند برای کاربران این همراهان هوشمند رخ دهد، چرا که عموماً این دستگاه‌ها مخزن اسرار و اطلاعات شخصی مخاطبانشان محسوب می‌شوند و از دست دادنشان نیز به معنای گم کردن بسیاری از این اطلاعات ارزشمند است که احتمالاً نسخه‌ی پشتیبانی نیز برای آن‌ها در دسترس نمی‌باشد. از طرف دیگر، پیدا کردن آیفون دیگری، برای شهروند وظیفه‌شناسی که اصرار دارد صاحب بداقبال گوشی را بیابد و همراه گمشده را دوباره به دست صاحبش برساند، نیز کار چندان ساده‌ای نمی‌باشد، چرا که با وجود نیت خیر یابنده، امکان دسترسی به هیچ‌کدام از اطلاعات تماس ذخیره شده بر روی دستگاه یافت شده، مهیا نمی‌باشد و دستگاه iOS هر گونه دسترسی به اطلاعات ذخیره شده را برای افراد ناشناس، مسدود خواهد کرد.

در این شرایط برای خیّری که تنها قصد یاری رساندن به کاربر دیگری را دارد، راهکاری وجود دارد تا بتواند با دور زدن مانع iCloud Activation Lock، به اطلاعات ضروری برای تماس با صاحب دستگاه دست پیدا کند. از این روش می‌توان بر روی نسخه‌های iOS 8 و بالاتر استفاده کرد.

راهنمای بازگشایی قفل iCloud Activation Lock را بر روی آیفون و آیپد؛

برای این منظور بر روی دستگاه مورد نظر و در صفحه‎ی Activate iPhone Screen دکمه‌ی Home را فشار دهید و وارد تنظیمات وای‌فای دستگاه شوید. در این قسمت در کنار آیکون وای‌فای، گزینه‌ی i را انتخاب کنید و گام‌های زیر را برای تغییر DNS دستگاه دنبال کنید:

گام اول: یکی از آی‌پی‌های زیر را برای DNS تازه‌ی دستگاه استفاده کنید:

۷۸٫۱۰۹٫۱۷٫۶۰؛

۱۰۴٫۱۵۵٫۲۲۰٫۵۸؛

گام دوم: گزینه‌ی Back را لمس کنید.

گام سوم: گزینه‌ی Done را انتخاب کنید.

گام چهارم: در این مرحله، گزینه‌ی Activation Help پیدا کنید و لمس نمایید.

در صورتی که گام‌های بالا را به طور کامل به انجام برسانید، عبارت You have successfully connected to my server را بر روی صفحه‌ی نمایش مشاهده خواهید کرد.

پس از مشاهده‌ی عبارت فوق، از طریق لمس نوار ابزار منو در گوشه‌ی سمت راست بالای صفحه، قادر خواهید بود تا به گزینه‌های مختلفی مانند iCloud Locked User Chat، Social، Internet، Mail،  Maps،  YouTube، Video، Audio، Games  و … دسترسی پیدا کنید.

1

در صورتی که می‌خواهید Activation Lock را به صورت دائم غیر فعال کنید، می‌توانید گام‌های زیر را دنبال کنید:

گام اول: نوار ابزار منو را لمس کنید.

گام دوم: گزینه‌ی Applications را در پایین صفحه، بیابید و لمس نمایید.

گام سوم: گزینه‌ی Crash را انتخاب کنید تا دستگاه شما یک‌ بار خاموش و روشن شود و لوگوی اپل را بر روی صفحه مشاهده کنید.

گام چهارم: در این مرحله، زبان و کشور خود را تعیین کنید.

گام پنجم: دکمه‌ی Home را کلیک کنید و وارد تنظیمات وای‌فای شوید.

گام ششم: در این مرحله، آیکون i را لمس کنید.

گام هفتم: صفحه را به سمت پایین اسکرول کنید و منویی را که در زیر HTTP PROXY قرار دارد، لمس کنید.

گام هشتم: نوار آدرس را از عبارات اضافی پاک کنید و گزینه‌ی Globe را بر روی صفحه‌کلید، لمس کنید.

گام نهم: به صورت تصادفی ۱۵ تا ۳۰ کاراکتر را در مکان خواسته شده وارد کنید و در برابر Port عدد ۸۸۸۸ را ثبت کنید و گزینه‌ی Back را لمس نمایید.

گام دهم: مجدداً گزینه‌ی Next را لمس کنید.

پس از انجام مراحل بالا، مدام صفحه‌ی نمایش را لمس کنید و به مدت ۲ تا ۳ دقیقه، گزینه‌های مربوط به Language را مرتب، لمس کنید. بدین ترتیب، مجدداً به صفحه‌ی خانه‌ی دستگاه مورد نظر راهنمایی خواهید شد.

با انجام مراحل بالا می‌توانید به سه اپلیکیشن Phone, Newsstand و FaceTime بر روی دستگاه مورد نظر دسترسی داشته باشید. اما هر بار که بخواهید از یکی از این برنامه‌ها استفاده کنید، باید دستگاه خود را مجبور به ریستارت کنید.

منبع : اپلستان


درباره نویسنده

رضا ترکی

رضا ترکی

با سلام
رضا ترکی هستم کارشناس رشته ریاضیات.
از نوجوانی علاقه بسیار زیادی به طراحی گرافیک و کامپیوتر داشتم. اکنون در اینترنت با نام گرافیست مسلمان به طراحی پوسترهای فرهنگی و مذهبی می پردازم.
همچنین در انجام امور تحت وب تخصص هایی پیدا کرده ام که به مرور زمان آن ها را در اختیار همه قرار خواهم داد.

ارسال نظر