پست آموزشی

نحوه شخصی سازی منوی کوییک ستینگ سیستم عامل اندروید

 
نحوه شخصی سازی منوی Quick Settings سیستم عامل اندروید
منوی Quick Settings که با کشیدن انگشت از بالای صفحه نمایش به سمت پایین دستگاه اندرویدی شما پدیدار می شود تعداد زیادی فعالیت ها , ویژگی ها و تنظیماتی را به صورت دسترسی سریع در اختیار کاربر قرار می دهد . اما اگر گزینه های موجود در این منو با نیازهای شما سازگاری نداشته باشد باید چه کار کرد ؟ برای مثال شاید شما هیچ وقت قصد استفاده از location services و یا ویژگی do not disturb را نداشته باشید . در اندروید ۷٫۰ با نام Nougat با گنجاندن تنظیمی به صورت پیش فرض شما می توانید گزینه های این منو را اضافه و یا کم کنید .
با این کار شما می توانید به طور آسان تر ویژگی Data Saver را فعال کنید , با دیگر دستگاه ها ارتباط بر قرار کنید و منوی drop-down را پاک سازی نمایید . در این جا به نحوه شخصی سازی منوی Quick Settings در اندروید خواهیم پرداخت .۱ – انگشت خود را از بالای صفحه به سمت پایین بکشید تا منوی Quick Settings ظاهر شود .

نحوه شخصی سازی منوی Quick Settings سیستم عامل اندروید 1

۲ – بر روی آیکون پیکان مانند رو به پایین ضربه بزنید .-

نحوه شخصی سازی منوی Quick Settings سیستم عامل اندروید 2

۳ – سپس بر روی گزینه Edit که در پایین منوی ظاهر شده قرار دارد ضربه بزنید

نحوه شخصی سازی منوی Quick Settings سیستم عامل اندروید 3

۴-با قابلیت Drag and drop ( کشیدن و رها کردن ) آیتم ها را جابجا کنید و آن ها بنا به نیاز خود در قسمت بالا ( نمایش ) و یا پایین ( عدم نمایش ) قرار دهید . ۵ آیتم اول در قسمت بالا از چپ به راست ,آیتم هایی هستند که در قسمت پیش نمایشی از Quick Settings نشان داده می شوند .

نحوه شخصی سازی منوی Quick Settings سیستم عامل اندروید 4
شما می توانید با ضربه زدن بر روی آیکون سه نقطه و انتخاب گزینه Reset به تنظیمات پیش فرض دستگاه خود در هر زمان باز گردید .

 

نحوه شخصی سازی منوی Quick Settings سیستم عامل اندروید 5
با انجام مراحل بالا شما منوی Quick Settings دستگاه خود را هم در قسمت پیش نمایش و هم در قسمت نمایش کلی شخصی سازی کرده اید .

نحوه شخصی سازی منوی Quick Settings سیستم عامل اندروید 6

 

منبع : آسارایان


 

درباره نویسنده

رضا ترکی

رضا ترکی

با سلام
رضا ترکی هستم کارشناس رشته ریاضیات.
از نوجوانی علاقه بسیار زیادی به طراحی گرافیک و کامپیوتر داشتم. اکنون در اینترنت با نام گرافیست مسلمان به طراحی پوسترهای فرهنگی و مذهبی می پردازم.
همچنین در انجام امور تحت وب تخصص هایی پیدا کرده ام که به مرور زمان آن ها را در اختیار همه قرار خواهم داد.

ارسال نظر