پست آموزشی

آموزش رفع ارور failed to fetch در آی او اس ۹ جیلبریک شده

آموزش حل ارور failed to fetch در آی او اس 9 جیلبریک شده

ارور “failed to fetch” با شرح کامل “Failed to fetch http://apt.saurik.com/dists/ios/1240.10/main/binary-iphoneos-arm/Packages.bz2 Hash Sum mismatch” یکی از آن ارورهای رایجی است که تعداد زیادی از کاربرانی که آی او اس ۹ خود را با ابزار Pangu جیلبریک کرده اند، با آن مواجه شده اند. این ارور که در سیدیا و هنگام رفرش کردن سورس ها و لیست توییک ها رخ میدهد، امکان نصب توییک های جدید را از بین میبرد و تقریبا جیلبریک را بلا استفاده مینماید.

ریستور کردن، جیلبریک مجدد، حذف توییک ها و … روش هایی هستند که برای رفع این ارور تست شده اند و هیچکدام نیز نتوانسته اند آنرا برطرف کنند. اما به تازگی راه حلی عجیب و در عین حال ساده برای رفع این مشکل آزاردهنده پیدا شده است و آنهم این است که وای فای خود را خاموش کنید! بله اگر وای فای خود را خاموش کنید و با اینترنت سیمکارت یا از طریق هات اسپات به اینترنت متصل شوید، به احتمال زیاد این ارور را دریافت نخواهید کرد.

البته توجه داشته باشید که بعد از غیرفعال کردن وای فای و در داخل تب Sources در سیدیا، اگر بر روی Refresh تپ کنید، احتمالا یکبار دیگر این ارور را مشاهده خواهید کرد و وقتی برای بار دوم بر روی Refresh تپ میکنید، این ارور برطرف خواهد شد.

اگر شما نیز با این ارور مواجه شده اید، توصیه میکنیم این روش ساده را امتحان کنید و اگر برای شما کارساز بود، در قسمت نظرات آنرا به ما اعلام نمایید.

منبع : اپل اپس

درباره نویسنده

رضا ترکی

رضا ترکی

با سلام
رضا ترکی هستم کارشناس رشته ریاضیات.
از نوجوانی علاقه بسیار زیادی به طراحی گرافیک و کامپیوتر داشتم. اکنون در اینترنت با نام گرافیست مسلمان به طراحی پوسترهای فرهنگی و مذهبی می پردازم.
همچنین در انجام امور تحت وب تخصص هایی پیدا کرده ام که به مرور زمان آن ها را در اختیار همه قرار خواهم داد.

ارسال نظر