پست آموزشی

چگونه NIGHT CLOCK را در گوشی های GALAXY EDGE سامسونگ تنظیم کنیم ؟

چگونه Night Clock را در گوشی های Galaxy Edge سامسونگ تنظیم کنیم ؟

Samsung Galaxy S6

 

در استفاده اولیه از لبه های خمیده در گوشی های ساسمونگ به نظر می رسید که این ایده فقط جنبه تزئینی دارد و از لبه ها نمی توان به صورت کاربردی استفاده کرد . اما هر بار که کمپانی سامسونگ این لبه های خمیده  را در گوشی های سری جدید خود به کار می برد بیشتر کارایی پیدا می کنند . بعضی از این کارایی ها بسیار جزئی هستند در حالی که یکسری کارایی های این لبه های خمیده بسیار مفید و کاربردی هستند . یکی از این ویژگی های کاربردی که در لبه های خمیده گوشی استفاده می شود Night Clock نام دارد .
به طور ساده Night Clock لبه های خمیده گوشی شما را روشن کرده و به  یک ساعت ساده تبدیل می کند و این ساعت را در زمان مشخصی از روز برای شما به نمایش در می آورد(همانطور که از نام این ویژگی پیدا است ) . این ویژگی بسیار ویژگی خوب و در عین حال خیلی ساده است .
ما برای این مقاله از گوشی  Galaxy S7 Edge استفاده کرده ایم .پس شاید روند این کار و اسکرین شات ها با دیگر مدل ها کمی فرق داشته باشد .
همانند آموزش های گذشته اولین کار باز کردن قسمت تنظیمات است . برای این کار قسمت اعلانات را به سمت پایین بکشید و بر روی آیکون چرخ دنده در بالای صفحه ضربه بزنید . شما از منوی برنامه ها نیز می توانید به بخش تنظیمات دسترسی پیدا نمایید .چگونه Night Clock را در گوشی های Galaxy Edge سامسونگ تنظیم کنیم 1

در قسمت تنظیمات به سمت پایین صفحه بروید تا گزینه Display را پیدا کرده و آن را انتخاب نمایید . در بعضی از مدل ها شما باید در این مرحله منوی Edge screen را انتخاب نمایید .

چگونه Night Clock را در گوشی های Galaxy Edge سامسونگ تنظیم کنیم 2

در صفحه تنظیمات  ,Display به سمت پایین بیایید تا گزینه Night Clock را پیدا کنید سپس آن را انتخاب و باز نمایید .

چگونه Night Clock را در گوشی های Galaxy Edge سامسونگ تنظیم کنیم 3

در این مرحله می توانید Night Clock را روشن نمایید . و ساعت فعال شدن آن را تنظیم نمایید . شما حتی در بعضی از مدل ها می تونید مکان قرار گیری آن را نیز مشخص کنید . این تمام کاری است که باید بکنید .

چگونه Night Clock را در گوشی های Galaxy Edge سامسونگ تنظیم کنیم 4

چگونه Night Clock را در گوشی های Galaxy Edge سامسونگ تنظیم کنیم 5

همانطور که گفته ایم این ویژگی بسیار ساده است ولی در عین سادگی بسیار پرکاربرد است . بعد از گذشت چند ماهی کار با این ویژگی واقعا غیر فعال کردن آن کار سختی است.

منبع : آسارایان


درباره نویسنده

رضا ترکی

رضا ترکی

با سلام
رضا ترکی هستم کارشناس رشته ریاضیات.
از نوجوانی علاقه بسیار زیادی به طراحی گرافیک و کامپیوتر داشتم. اکنون در اینترنت با نام گرافیست مسلمان به طراحی پوسترهای فرهنگی و مذهبی می پردازم.
همچنین در انجام امور تحت وب تخصص هایی پیدا کرده ام که به مرور زمان آن ها را در اختیار همه قرار خواهم داد.

ارسال نظر