پست آموزشی

آموزش بستن یا تعویض هارد دیسک

آموزش اسمبل کردن کامپیوتر : بخش چهارم بستن یا تعویض هارد دیسک
 مونتاژ هارد همانند بستن اپتیکال درایو می باشد و از نظر کاربردی هیچ تفاوتی با این قطعه ندارد . روش نیز به یک صورت است . به هر حال ممکن است کاربری فقط بخواهد روش بستن این قطعه را یاد بگیرد که بنده در ادامه به صورت کاملا تصویری این روش را توضیح میدهم .

۱-به صورت استاندارد هارد دیسک در کیس به دو صورت بسته می شود . روش اول با استفاده از پیچ ، روش دوم با استفاده از نگهدارنده های پلاستیکی . بهترین روش استفاده از پیچ می باشد زیرا هارد بسیار بسیار به ضربه حساس می باشد و با کوچکترین آسیب فیزیکی بر خلاف قطعات دیگر غیر قابل دسترس ازنظر اطلاعات می شود .
ابتدا هارد دیسک را طوری در محل مشخص شده که زیر فضای اپتیکال درایو می باشد قرار بدهید که برد هارد به سمت پایین و رابط ها به طرف داخل برای اتصال کابل باشد . سپس هر دو طرف هارد دیسک را دو پیچ ببندید .

1 بخش چهارم بستن یا تعویض هارد دیسک

۲- سپس باید کابل برق و دیتای ساتا را به هارد دیسک متصل کنیم . کابل برق را باید از منبع تغذیه بگیرید و کابل ساتا را نیز از جعبه مادربرد بردارید . تمام مادربردها دارای ۲ عدد کابل ساتا هستند . کابل های ساتا دارای یک برآمدگی می باشند . قبل از جاز زدن به این زایده دقت داشته باشید زیرا در صورت شکستن ، محصول شما از گارانتی خارج می شود .

2 بخش چهارم بستن یا تعویض هارد دیسک

روش صحیح اتصال کابل برق ساتا را مشاهده می کنید

3 بخش چهارم بستن یا تعویض هارد دیسک

۳- در این مرحله باید کابل ساتا را به یکی از پورت های روی مادربرد متصل کنید .

4 بخش چهارم بستن یا تعویض هارد دیسک

همانطور که مشاهده می کنید اتصال هارد دیسک زیاد کار مشکلی نبود.

منبع : آسارایان


درباره نویسنده

رضا ترکی

رضا ترکی

با سلام
رضا ترکی هستم کارشناس رشته ریاضیات.
از نوجوانی علاقه بسیار زیادی به طراحی گرافیک و کامپیوتر داشتم. اکنون در اینترنت با نام گرافیست مسلمان به طراحی پوسترهای فرهنگی و مذهبی می پردازم.
همچنین در انجام امور تحت وب تخصص هایی پیدا کرده ام که به مرور زمان آن ها را در اختیار همه قرار خواهم داد.

ارسال نظر