پست آموزشی

آموزش اتصال کابل های برق کیس به مادربرد

آموزش اتصال کابل های برق کیس به مادربرد
بستن کابل های کیس به مادربرد که این کابل ها باعث می شود کلید پاور و ریست از روی کیس فعال شده همچنین بتوانید حافظه USB را هم بر روی کیس متصل کنید البته اگر کیس شما دارای رابط USB باشد .

۱- وقتی مادربرد را از روبرو نگاه می کنید پردازنده بالا سمت چپ قرار گرفته است . پایین مادربرد معمولا یکسری اسلت سوزنی همانند تصویر زیر قرار گرفته که مربوط می شود به محل اتصال کابل های برق همچنین رابط های USB .

1 آموزش اتصال کابل های برق کیس به مادربرد

۲- کابل های اتصال یا همان Front panel از ۴ عدد کابل زوج با عنوانهای H.D.D چراغ پاور ، Power SW کلید پاور ،Reset SW کلید ریست و Power Led تشکیل شده است .

2 آموزش اتصال کابل های برق کیس به مادربرد

۳- حالا برای اتصال این ۴ کابل بر روی برد یک اسلت سوزنی قرار دارد . باید به ترتیب هر کدام از ۴ کابل را با توجه به سوکت مشخص شده در محل خود قرار بدهیم . مثلا نوشته شده Power SW کابل یک زوجی را روی دو سوزن اسلت قرار داده و به آرامی فشار بدهید تا در محل خود قرر بگیرد .

3 آموزش اتصال کابل های برق کیس به مادربرد

4 آموزش اتصال کابل های برق کیس به مادربرد

۴ -برای رابط USb یک نشانه وجود دارد . وقتی کابل رابط را در دستتان نگه میدارید و از روبرو به آن نگاه می کنید یک خانه خالی قرار داده شده است . بر روی برد هم چنین سوکتی وجود دارد . یعنی ۵ ردیف دو عددی سوزن که یکی از آنها خالی است

5 آموزش اتصال کابل های برق کیس به مادربرد

۵-برای اتصال کابل فن کیس هم باید سوکت آن را با توجه به سوکت های سوزنی روی برد که محصولا ۳ پین می باشد وصل کنید .

6 آموزش اتصال کابل های برق کیس به مادربرد

منبع : آسارایان

درباره نویسنده

رضا ترکی

رضا ترکی

با سلام
رضا ترکی هستم کارشناس رشته ریاضیات.
از نوجوانی علاقه بسیار زیادی به طراحی گرافیک و کامپیوتر داشتم. اکنون در اینترنت با نام گرافیست مسلمان به طراحی پوسترهای فرهنگی و مذهبی می پردازم.
همچنین در انجام امور تحت وب تخصص هایی پیدا کرده ام که به مرور زمان آن ها را در اختیار همه قرار خواهم داد.

ارسال نظر