پست آموزشی

آموزش ذخیره کردن جستجوهای انجام شده در ویندوز اکسپلورر ویندوز ۱۰ برای استفاده مجدد

اگر شما به طور منظم از طریق منوی Serach ویندوز اکسپلورر به دنبال یکسری از فایل ها می گردید ، صرفه جویی در زمان جستجو و دسترسی سریع بدون تایپ مجدد می تواند برای شما یک راهکار به حساب بیاید . در ویندوز ۱۰ این قابلیت وجود دارد که شما بتوانید جستجوهایی که در ویندوز اکسپلورر انجام میدهید را ذخیره کرده تا در زمان های بعدی راحت تر به آن دسترسی داشته باشید . روش انجام اینکار بسیار ساده است اما شاید تا به حال از آن استفاده نکرده باشید .

آموزش ذخیره کردن جستجوهای انجام شده در ویندوز اکسپلورر ویندوز 10 برای استفاده مجدد

۱-دستور Searches را در کادر جستجوی ویندوز اکسپلورر تایپ کرده و بر روی کلید اینتر کلیک کنید . بعد از تایپ Searches هیچ گزینه ای نمایش داده نمی شود و فقط شما وارد پنجره جستجو خواهید شد .
سپس سمت چپ در قسمت Quick access کلیک راست کرده و یکی از دو گزینه Pin to Quick access یا Pin current folder to Quick Access را انتخاب کنید .

1 آموزش ذخیره کردن جستجوهای انجام شده در ویندوز اکسپلورر ویندوز 10 برای استفاده مجدد

بسیار خوب گزینه Searches به بخش Quick access پین شده است . کافیست در کادر جستجو به دنبال موارد دلخواه یا فایل هایی که هر روز آنها را جستجو می کنید بگردید . بعد از نمایش موارد یافت شده در سربرگ جستجو بر روی گزینه Save search کلیک کرده و فایل یا فایل های پیدا شده را ذخیره کنید .

2 آموزش ذخیره کردن جستجوهای انجام شده در ویندوز اکسپلورر ویندوز 10 برای استفاده مجدد

حالا اگر وارد پوشه Searches شوید مشاهده می کنید که موارد ذخیره شده بدون جستجوی مجدد در این پوشه نمایش داده می شود .

3 آموزش ذخیره کردن جستجوهای انجام شده در ویندوز اکسپلورر ویندوز 10 برای استفاده مجدد

شما از طریق درگ و رها کردن جستجوی انجام شده در پوشه Searches نیز می توانید موارد دلخواه را در این فولدر ذخیره کنید . با انجام اینکار نیاز به ذخیره مجدد ندارید

4 آموزش ذخیره کردن جستجوهای انجام شده در ویندوز اکسپلورر ویندوز 10 برای استفاده مجدد

برای راحتی کار و صرفه جویی در زمان می توانید از طریق گزینه Pin to Start موارد اصلی جستجو را به منوی اصلی استارت پین یا سنجاق کرده یا برای دفعات بعدی راحت تر بتوانید به پوشه دلخواه دسترسی داشته باشید . برفرض مثال شما از طریق جستجوی لایه ای تمام فایل های ورد پیدا کرده اید . ابتدا جستجو را ذخیره کرده ، سپس آن را به منوی استارت سنجاق کنید .

5 آموزش ذخیره کردن جستجوهای انجام شده در ویندوز اکسپلورر ویندوز 10 برای استفاده مجدد

6 آموزش ذخیره کردن جستجوهای انجام شده در ویندوز اکسپلورر ویندوز 10 برای استفاده مجدد

منبع :آسارایان

درباره نویسنده

رضا ترکی

رضا ترکی

با سلام
رضا ترکی هستم کارشناس رشته ریاضیات.
از نوجوانی علاقه بسیار زیادی به طراحی گرافیک و کامپیوتر داشتم. اکنون در اینترنت با نام گرافیست مسلمان به طراحی پوسترهای فرهنگی و مذهبی می پردازم.
همچنین در انجام امور تحت وب تخصص هایی پیدا کرده ام که به مرور زمان آن ها را در اختیار همه قرار خواهم داد.

ارسال نظر