پست آموزشی

چگونه یادداشت های ONENOTE 2016 را در فرمت های مختلف استخراج کنیم

OneNote 2016 یک برنامه بسیار عالی برای دریافت , ذخیره کردن و همگام سازی یادداشت ها است , اما اگر می خواهید که از یادداشت های خود آرشیو تهیه کنید و یا بخواهید آن ها را با فردی که حساب کاربری مایکروسافت ندارد به اشتراک بگذارید می توانید آن ها را با دیگر فرمت ها استخراج کنید . در این جا به بررسی انجام این کار خواهیم پرداخت .

چگونه یادداشت های OneNote 2016 را در فرمت های مختلف استخراج کنیم
شما می توانید به صورت تکی  و یا کل دفترچه را استخراج نمایید . notebook و یا دفترچه یادداشت OneNote را که شامل اطلاعاتی که می خواهید استخراج کنید را باز کرده سپس بر روی زبانه File کلیک نمایید .

چگونه یادداشت های OneNote 2016 را در فرمت های مختلف استخراج کنیم 2

در منوی ظاهر شده در پنل سمت چپ گزینه Export را انتخاب نمایید .

چگونه یادداشت های OneNote 2016 را در فرمت های مختلف استخراج کنیم 3
در قسمت مربوط به Export , هر آن چه را که می خواهید استخراج کنید را از میان گزینه های Page ( صفحه ) , Section ( بخش ) و یا تمامی Notebook ( دفترچه یادداشت ) انتخاب نمایید .

چگونه یادداشت های OneNote 2016 را در فرمت های مختلف استخراج کنیم 4

چندین نوع فرمت برای استخراج صفحه ها و بخش ها وجود دارد . ما در این جا قصد داریم صفحه ای که در برنامه بر روی آن فعالیت می کنیم را با فرمت اسناد برنامه Word استخراج کنیم . بنابر پس از انتخاب page در کادر سمت راست بر روی گزینه Word Document (*.docx) کلیک کنید تا صفحه ما به آخرین فرمت برنامه word تبدیل شود . سپس بعد از انتخاب های لازم گزینه Export را انتخاب نمایید .

چگونه یادداشت های OneNote 2016 را در فرمت های مختلف استخراج کنیم 5
برای استخراج notebook تنها فرمتی که در برنامه OneNote وجود دارد فرمت PDF و  XPS (Open XML Paper Specification). است .

نکته : یک پکیج فایل OneNote در اصل یک فایل آرشیو از تمامی صفحات , بخش ها و کل یادداشت ها است که شامل هر آن چه که در notebook شما است همانند متن , تصاویر , فایل های جاسازی شده و صدا ها وتصاویر میشود,  همه این ها با همدیگر در یک فایل قرار می گیرند به مانند یک فایل .zip و دارای پسوند  .onepkg است . این فرمت برای آرشیو یادداشت ها و یا فرستادن یک notebook برای فردی دیگر بسیار کار آمد است آن هم زمانی که ترجیح می دهید که  notebook را به صورت آن لاین به اشتراک نگذارید . شما می توانی فایل با پسوند  .onepkg را مستقیم در برنامه OneNote 2016 باز نمایید .

چگونه یادداشت های OneNote 2016 را در فرمت های مختلف استخراج کنیم 6

در کادر مربوط به ذخیره یا Save به مسیری که می خواهید صفحه یا بخش  در آن جا ذخیره شود بروید . به صورت پیش فرض عنوان صفحه یا بخش , اسم فایل استخراج شونده شما می شود . برای تغییر آن در قسمت و کادر مربوط به File name اسم دلخواه و جدید خود را تایپ نمایید .

اگر نظر شما تغییر کرد و خواستید که محدوده دیگری از دفترچه یادداشت OneNote را استخراج کنید کافیست گزینه option در کنار Page Range را انتخاب کنید .

سپس بر روی گزینه Save کلیک نمایید تا فرایند استخراج سازی صفحه , بخش و یا دفترچه یادداشت های شما اغاز گردد .

چگونه یادداشت های OneNote 2016 را در فرمت های مختلف استخراج کنیم 7

عنوان note و تاریخ , روز و زمان شامل فایل استخراج شده می شود .

چگونه یادداشت های OneNote 2016 را در فرمت های مختلف استخراج کنیم 8

منبع : آسارایان

درباره نویسنده

رضا ترکی

رضا ترکی

با سلام
رضا ترکی هستم کارشناس رشته ریاضیات.
از نوجوانی علاقه بسیار زیادی به طراحی گرافیک و کامپیوتر داشتم. اکنون در اینترنت با نام گرافیست مسلمان به طراحی پوسترهای فرهنگی و مذهبی می پردازم.
همچنین در انجام امور تحت وب تخصص هایی پیدا کرده ام که به مرور زمان آن ها را در اختیار همه قرار خواهم داد.

ارسال نظر