پست آموزشی

چگونه در اینستاگرام کامنت‌های رکیک را مسدود کنیم

اینستاگرام یکی از شبکه‌های اجتماعی است که کاربران از آن برای به اشتراک گذاری عکس‌ها و ویدیوهای خود با دوستان استفاده می‌کنند. در ابتدای کار امکاناتی که این شبکه اجتماعی در اختیار کاربران قرار می‌داد بسیار محدود بود اما روزبه‌روز بر قابلیت‌ها و توانایی‌های این شبکه اجتماعی افزوده شد.

در بیشتر رسانه‌های اجتماعی امکان قرار دادن نظرات و کامنت‌ها از سوی کاربران آن وجود دارد . در این میان احتمال ارسال نظرات و کامنت‌هاییکه حاوی الفاظ رکیک، نامربوط و یا ناسزا هستند، از سمت کاربران زیاد است.  خوانده شدن این کامنت‌ها از طرف دوستان کاربر و یا سایرین، اغلب باعث شرم و خجالت کاربر می‌شود.

شبکه اجتماعی معروف اینستاگرام نیز از این قاعده مستثنا نیست اما اخیراً این شبکه اجتماعی به دنبال پاک‌سازی کامنت‌های کاربران از الفاظ و کلمات رکیک و ناسزا است و سعی داشته است قدم مؤثر و بزرگی در این راه بردارد.این شرکت اظهار داشته است که قابلیت پاک‌سازی کامنت‌ها و نظرات از کلمات ناسزا و رکیک قبلاً وجود داشته است.

استفاده از ابزار پاک‌سازی کامنت به این شرکت اجازه می‌دهد تا کامنت‌های ارسالی از طرف کاربران که حاوی الفاظ زشت و زننده هستند را به گونه‌ای پاک‌سازی کند که برای سایر کاربران قابل‌خواندن شود. برای مثال وقتی کاربری کامنت یا نظری ارسال می‌کند که حاوی کلمات نامناسبی باشد، با پیغام مسدود شدن کامنت مواجه می‌شود و به این ترتیب این کامنت برای سایرین قابل‌خواندن و مشاهده نخواهد بود.

اینستاگرام در دفاعیه خود برای استفاده از این ابزار اظهار داشته است که یکی از مزایای آن برخورد و تعامل صحیحی کاربران با یکدیگر در اینترنت است و این‌گونه می‌توان وانمود کرد که همه کاربران باهم در تعاملی سرشار از صلح و دوستی هستند.

کاربران می‌توانند این قابلیت را از طریق باز کردن صفحه تنظیمات، انتخاب گزینه Option و سپس انتخاب گزینه Comment Moderation و فعال کردن دکمه Comment Moderation در صفحه بازشده فعال کنند.

منبع: کلیک

درباره نویسنده

رضا ترکی

رضا ترکی

با سلام
رضا ترکی هستم کارشناس رشته ریاضیات.
از نوجوانی علاقه بسیار زیادی به طراحی گرافیک و کامپیوتر داشتم. اکنون در اینترنت با نام گرافیست مسلمان به طراحی پوسترهای فرهنگی و مذهبی می پردازم.
همچنین در انجام امور تحت وب تخصص هایی پیدا کرده ام که به مرور زمان آن ها را در اختیار همه قرار خواهم داد.

2 نظر

ارسال نظر