مقالات تخصصی

یک قدم نزدیک‌تر تا خداحافظی با Yahoo

همین چند روز پیش بود که در خبرها گفته شد که بخشی از شرکت یاهو توسط Verizon با قیمت ۵ میلیارد دلار خریداری می‌شود. به نظر می‌رسد که این خرید وارد مراحل نهایی خودش شده و شرکت آمریکایی Verizon بخشی از شرکت Yahoo را در اختیار خواهد گرفت. حتی گفته شده که خبر نهایی این قرارداد تا چند ساعت دیگر اعلام می‌شود.

البته در گزارش جدید گفته شده که پای چند خریدار دیگر هم در میان است. شرکت Quicken Loans و شرکت مخابراتی TPG هم جزو مشتریان جدید یاهو به حساب می‌آیند و در حال انجام آخرین مذاکرات خودشان با این شرکت هستند. شاید دلیل نهایی نشدن خرید Verizon هم این باشد که یاهو همچنان پیشنهادهای مختلف را بررسی می‌کند.

البته اگر خرید یاهو توسط Verizon نهایی شود، به نظر می‌رسد که «مریسا مایر» (Marissa Mayer) مدیرعامل فعلی یاهو از این شرکت برود و «تیم آرمسترانگ» (Tim Armstrong) مدیرعامل سایت AOL کنترل یاهو را به دست می‌گیرد.

شرکت Verizon یکی از اپراتورهای بزرگ تلفن همراه در آمریکا است و چند سال پیش با خرید سایت AOL حضور خودش در دنیای اینترنت را بیشتر کرد. این شرکت با خرید یاهو می‌تواند به‌یکی از شرکت‌های تاثیرگذار در دنیای اینترنت تبدیل شود.

منبع: دیجیکالا

درباره نویسنده

رضا ترکی

رضا ترکی

با سلام
رضا ترکی هستم کارشناس رشته ریاضیات.
از نوجوانی علاقه بسیار زیادی به طراحی گرافیک و کامپیوتر داشتم. اکنون در اینترنت با نام گرافیست مسلمان به طراحی پوسترهای فرهنگی و مذهبی می پردازم.
همچنین در انجام امور تحت وب تخصص هایی پیدا کرده ام که به مرور زمان آن ها را در اختیار همه قرار خواهم داد.

ارسال نظر