مقالات تخصصی

با این اختراع دستگاه‌های کامپیوتری خودشان را ترمیم می‌کنند

iphone-broken

به‌تازگی محققان توانسته‌اند نوعی جوهر مغناطیسی درست کنند که باعث می‌شود دستگاه‌هایی که زمین می‌خورند خودشان را ترمیم می‌کنند. این محققان که در دانشگاه کالیفرنیا فعالیت می‌کنند به راهی دست پیدا کرده‌اند که به وسیله‌ی آن دستگاه‌های مختلف می‌توانند خودشان را ترمیم کنند.

اگر دستگاهی که در اختیار دارید به زمین برخورد کرد، سنسوری که روی آن قرار گرفته فعال می‌شود و جوهر مغناطیسی  محلی که آسیب دیده را ترمیم می‌کند. محققان شیوه‌ی کار جوهر مغناطیسی را به پوست انسان تشبیه کرده‌‌اند و گفته‌اند که اکنون دستگاه‌های الکترونیکی هم می‌توانند خودشان را ترمیم کنند.

محققان سنسوری درست کرده‌اند که با فابریک کار می‌کند و نتیجه آن این می‌شود که می‌توان سه میلی‌متر شکستگی را در کمتر از ۵۰ میلی‌ثانیه ترمیم کرد. محققان این جوهر مغناطیسی را با آهنرباهای نئودیمیوم ساخته‌اند که به شکل معمول در ساخت یخچال‌ها و هارد کامپیوترهای مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

magnetic_ink_gadget_repair

براساس اطلاعات منتشر شده هزینه‌ی استفاده از جوهر مغناطیسی برای دستگاه‌های مختلف نزدیک به ۱۰ دلار خواهد بود و باعث می‌شود که وسایل مختلف بیشتر مورد استفاده قرار بگیرند. محققان فعلا از این فناوری روی گجت‌های مختلف استفاده کرده‌اند؛ اما هدف اصلی این است که بتوان از این جوهر مغناطیسی برای ساخت تجهیزات پزشکی و یا ایمپلنت‌های مختلف استفاده کنند.

منبع: دیجیکالا

درباره نویسنده

رضا ترکی

رضا ترکی

با سلام
رضا ترکی هستم کارشناس رشته ریاضیات.
از نوجوانی علاقه بسیار زیادی به طراحی گرافیک و کامپیوتر داشتم. اکنون در اینترنت با نام گرافیست مسلمان به طراحی پوسترهای فرهنگی و مذهبی می پردازم.
همچنین در انجام امور تحت وب تخصص هایی پیدا کرده ام که به مرور زمان آن ها را در اختیار همه قرار خواهم داد.

ارسال نظر