مقالات تخصصی

با پهپاد و دوربین پرنده مراقب خانه‌تان باشید

sunflower-drone-4

ارتش و نیروهای نظامی سال‌ها است که از پهپادها در امور مختلف استفاده می‌کنند. حال قرار است از این وسایل برای امنیت بیشتر خانه‌ها هم استفاده شود. شرکت Sunflower Home Awarenesse System از چراغ‌های هوشمندی که با انرژی خورشیدی کار می‌کنند و پهپادها، استفاده می‌کند تا با این مجموعه بتواند از خانه و املاک‌تان محافظت کند.

اما این سیستم چگونه کار می‌کند؟ در کنار چراغ‌ها دوازده عدد سنسور قرار گرفته‌اند. تعدادی از آن‌ها در اطراف خانه قرار دارند و در کنار هم برای تشخیص حرکت، صدا و لرزش به کار می‌آیند.

وقتی این سیستم، حرکت را تشخیص می‌دهد برای فرد یک علامت هشدار می‌فرستد. فرد می‌تواند این علامت را کاملا نادیده بگیرد یا برای بررسی‌های بیشتر یک دوربین پرنده که بر پهپاد واقع شده است را اعزام کند.

به این ترتیب پهپاد خود را به سرعت به نقطه‌ای که علامت خطر از آن ارسال شده می‌رساند تا از نزدیک نگاه دقیق‌تری به وضعیت بیاندازد.

با ارسال پهپاد و با کمک سنسورهایی که حرکت و صدا را تشخیص می‌دهند پهپاد از منطقه و از نقاطی که لازم است به شکل زنده فیلم‌برداری می‌کند و فیلم را به موبایل کاربر می‌فرستد.

این دوربین به نور مادون قرمز برای دید در شب هم مجهز است و از همین حالا پیش‌ خرید‌ها را در وبسایتش آغاز کرده است. در حال حاضر این مجموعه ۱۵۹ دلار برای چراغ‌های هوشمند مجهز به سنسور و ۷۹۹ دلار هم برای دوربین پرنده (پهپاد مجهز به دوربین) هزینه دارد. ظاهرا با عرضه این سرویس در سال ۲۰۱۷ می‌توانید به شکل ماهانه هم اشتراک آن را دریافت کنید.

‌‌

منبع:دیجیکالا

درباره نویسنده

رضا ترکی

رضا ترکی

با سلام
رضا ترکی هستم کارشناس رشته ریاضیات.
از نوجوانی علاقه بسیار زیادی به طراحی گرافیک و کامپیوتر داشتم. اکنون در اینترنت با نام گرافیست مسلمان به طراحی پوسترهای فرهنگی و مذهبی می پردازم.
همچنین در انجام امور تحت وب تخصص هایی پیدا کرده ام که به مرور زمان آن ها را در اختیار همه قرار خواهم داد.

ارسال نظر