دنیای لوازم الکترونیک

حسگر عنبیه‌ی چشم گلکسی نوت ۷ محدودیت‌های زیادی دارد

Samsung Galaxy Note 7

Samsung Galaxy Note 7

آن‌ قدر اخبار و اطلاعات از گلکسی نوت بعدی سامسونگ منتشر شده است که می‌توانیم با اطمینان بگوییم این گوشی، یک اسکنر عنبیه چشم دارد. این قابلیت جدید گلکسی نوت ۷ از یک فرستنده‌ی فروسرخ و یک دوربین استفاده می‌کند تا عنبیه‌ی چشم افراد را بررسی کند؛ در نتیجه می‌تواند در تاریکی یا از زاویه‌های بد هم چشم را درست تشخیص دهد.

سامسونگ گفته که بهتر است عینک‌های‌تان را در بیاورید.

با این حال، به نظر می‌رسد که این اسکنر، چندان هم بدون محدودیت نیست. عکس جدیدی از صفحه‌ی تنظیمات گلکسی نوت ۷ به بیرون درز کرده است که هشدارهای زیادی را برای استفاده از اسکنر عنبیه چشم به تصویر می‌کشد. برای مثال، اسکنر باید حداقل در فاصله‌ی ۲۰ سانتی‌متری چشم قرار داشته باشد. سامسونگ می‌گوید برای اینکه از چشم‌تان محافظت کنید، بهتر است اسکنر را در فاصله‌ی ۲۵ سانتی‌متری تا ۳۵ سانتی‌متری صورت بگیرید. احتمالا فرستنده‌ی مادون قرمز از فاصله‌های نزدیک به چشم آسیب می‌رساند. سامسونگ هم‌چنین گفته است که بچه‌های کوچک یا کودکان نباید از اسکنر چشم گوشی‌اش استفاده کنند.


سامسونگ حتی در توضیحات استفاده از اسکنر عنبیه چشم گلکسی نوت ۷ گفته که بهتر است عینک‌های‌تان را در بیاورید؛ چون عینک مانع از اسکن چشم می‌شود. این موضوع مطمئنا برای افرادی که همیشه عینک به چشم دارند، آزار دهنده خواهد بود.

ظاهرا تکنولوژی اسکنر عنبیه چشم در گوشی‌های هوشمند، قرار نیست مثل حسگر اثر انگشت سریع و کارآمد باشد. با این حال، تا عرضه‌ی رسمی گلکسی نوت ۷ و آزمایش آن نتیجه‌گیری نمی‌کنیم.

منبع : دیجی کالا مگ

درباره نویسنده

علی محمدی تبار

علی محمدی تبار

سلام
دانشجوی مهندسی مکانیک هستم. خوشحالم که میتونم تو زمینه های تکنولوژی و خودرو اطلاع رسانی کنم. امیدوارم مطالب برای شما مفید واقع شود.
مشتاق نظرات شما... .

ارسال نظر