دنیای لوازم الکترونیک

عدم پشتیبانی گوشی گلکسی اس ۸ و اس ۸ پلاس از پلتفرم واقعیت مجازی گوگل

Google_Daydream_Lockup_Secondary_RGB1-620x328

زمانی که سامسونگ از  پرچمداران جدید خود، گوشی گلکسی اس ۸ و گلکسی اس ۸ پلاس(+Samsung Galaxy S8 & S8+) رونمایی کرد، تعجب برانگیز نبود که این گوشی ها از نسخه ۲۰۱۷ هدست گیر وی آر و کنترلر آن پشتیبانی کنند. با این گوشی های جدید سامسونگ، به عنوان گوشی های اندرویدی شناخته می‌شوند و این سوال برای علاقه‌مندان به وجود می‌آید که آیا هشتمین نسل کهکشانی‌های کره‌ای از پلتفرم واقعیت مجازی Daydream پشتیبانی می‌کنند یا خیر؟

به نقل از VRHeads، خبر بد این است که دو گوشی گلکسی اس ۸ و برادر بزرگتر آن فاقد قابلیت پشتیبانی از این پلتفرم واقعیت مجازی هستند. در واقع زمانی که قصد دارید یک اپلیکیشن دی دریم را بر روی این دو گوشی نصب کنید با پیغام «یک نسخه سازگار از دست رفته است» روبرو می‌شوید. اگر چه این خبر بدیست، اما نکته خوبی نیز وجود دارد که نشان می‌دهد شما بدون نیاز به روت گوشیتان و با اضافه کردن تنها یک خط کد به مجوز فایل های سیستم می‌توانید اپلیکیشن های دی دریم را بر روی آن به اجرا دربیاورید.

دلیل عدم پشتیبانی گوشی گلکسی اس ۸ و اس ۸ پلاس از Daydream گوگل چیست؟

این مشخص نیست چرا زمانی که سخت افزار دو گوشی گلکسی اس ۸ و گلکسی اس ۸ پلاس تمامی ملزومات پشتیبانی از این پلتفرم را دارند، چنین قابلیتی به صورت پیشفرض بر روی گوشی قرار ندارد. با این حال، شاید همکاری سامسونگ و اوکولوس باعث شده تا پشتیبانی از دی دریم در اختیار کاربران گوشی های خانواده Galaxy S8 قرار نگیرد. ما نمی‌توانیم با اطمینان بگوییم که شرایط به همین روال باقی خواهد ماند، بنابر این احتمال دارد همه چیز تغییر کند. در هر صورت همانطور که ما گفتیم، کمی دستکاری کردن در مجوز فایل های سیستمی می‌تواند در حال حاضر این مشکل را حل کند تا شما نیازی به روت کردن گوشیتان نداشته باشید. به گفته منبع بهتر است کمی صبر کنید تا شاید این مشکل از سوی شرکت سامسونگ رفع شود.

منبع:

درباره نویسنده

محمد تقوی مهر

محمد تقوی مهر

با سلام
دانشجوی کارشناسی مکانیک هستم.علاقه زیادی به دنیای مجازی و بازی های رایانه ای و تکنولوژی و همچنین دیدن فیلم و سریال و تحلیل آن دارم.
خوشحال میشم نظراتتون رو درباره مطالبم بدونم.

ارسال نظر