دنیای لوازم الکترونیک

سرعت حافظه های رم DDR5 دو برابر نسل فعلی خواهد بود

The-next-generation-of-RAM

سپتامبر سال ۲۰۱۴ میلادی بود که رم های DDR4 به صورت رسمی وارد بازار شدند. سرعت بالا در کنار مصرف پایین برق و پایداری بیشتر نسبت به گذشته سبب جلب توجه بسیاری از افراد به این حافظه‌های جدید شد. حال به گفته سازمان مستقل “JEDEC” که با بیش از ۳۰۰ عضو در زمینه استانداردسازی حافظه های کامپیوتری فعالیت دارد، حافظه های رم DDR5 با دو برابر سرعت بیشتر نسبت قبل در راه هستند.

حافظه های رم DDR5 زودتر از سال ۲۰۲۰ عرضه نخواهند شد.

به گفته JEDEC، مراحل نهایی استانداردسازی حافظه های رم DDR5 در سال ۲۰۱۸ انجام می‌شود. همچنین این حافظه ها در کنار سرعت و پهنای باند بالاتر نسبت قبل، مصرف برق بسیار پایین‌تری نسبت به حافظه های DDR4 نیز خواهند داشت. با اینکه سال آینده میلادی کار استانداردسازی این رم ها به پایان می‌رسد، اما تا زودتر از سال ۲۰۲۰ نباید منتظر ورود آنها به بازار باشید.

پیشتر در سال ۲۰۱۲ بود که کار استانداردسازی حافظه های DDR4 نهایی شد، اما به دنبال پشتیبانی ضعیف شرکت‌های فعال در این حوزه، عرضه آنها تا سال ۲۰۱۵ طول کشید. به هر صورت امیدواریم این اتفاق در مورد نسل جدید حافظه های رم تکرار نشود.

منبع:گجت نیوز

درباره نویسنده

محمد تقوی مهر

محمد تقوی مهر

با سلام
دانشجوی کارشناسی مکانیک هستم.علاقه زیادی به دنیای مجازی و بازی های رایانه ای و تکنولوژی و همچنین دیدن فیلم و سریال و تحلیل آن دارم.
خوشحال میشم نظراتتون رو درباره مطالبم بدونم.

ارسال نظر