دنیای لوازم الکترونیک

هشدار: این پیغام می‌تواند پیام‌رسان آیفون‌تان را از کار بیندازد!

mobile-messaging-app

mobile-messaging-app

هشدار برای کاربران گوشی‌های آیفون: به‌تازگی خطر جدیدی سرویس یپام‌رسان گوشی‌های آیفون را تهدید می‌کند که از طریق باز کردن یک پیام متنی برای گوشی مشکل جدی ایجاد می‌کند. این پیام که از سوی iCloud Drive برای کاربران ارسال می‌شود، می‌تواند برنامه پیام‌رسان گوشی را به‌طور دائم از کار بیندازد.

این پیام که از سوی iCloud Drive برای کاربران ارسال می‌شود، می‌تواند برنامه پیام‌رسان گوشی را به‌طور دائم از کار بیندازد.

در این پیام گفته می‌شود حجم پیام‌های شما به حداکثر رسیده و برای مدیریت این موضوع باید به آدرس ضمیمه‌شده بروید. اما به محض این‌که کاربران می‌خواهند به این آدرس بروند، برنامه متوقف می‌‌شود و واکنشی به لمس کاربر نشان نمی‌دهد. البته با مراجعه به قسمت اپلیکیشن‌های در حال استفاده می‌توانید برنامه را ببندید اما بعد که دوباره برنامه‌ی پیام‌رسان را باز می‌کنید، با یک صفحه‌ی سفید مواجه می‌شوید که این یعنی پیام‌رسان گوشی‌تان از کار افتاده است! این اتفاق ممکن است برای کاربران نسخه‌های iOS 9 تا iOS 10.2.1 (نسخه‌های بتای ۱ و بتا ۲) بیفتد.

پیش از این هم سابقه داشته که یکی از همین پیام‌های عجیب در گوشی‌های آیفون باعث متوقف کردن کار برنامه یا هنگ کردن گوشی شود. اما در همه‌ی موارد خروج از برنامه یا نهایتا ریست کردن گوشی مشکل را حل می‌کرد. این‌بار ظاهرا حتی خاموش و روشن کردن گوشی هم فایده ندارد و کاربر دیگر قادر به ارسال یا دریافت پیامک‌ نخواهد بود. مشخصا این مشکل بزرگی است که اپل هم در حال پیگیری برای رفع آن است اما در حال حاضر تنها توصیه‌ای که می‌توان داشت این است که روی فایل‌ها یا آدرس‌های ضمیمه‌شده در این‌گونه پیام‌ها تپ نکنید و این توصیه را به اطرافیانتان هم انتقال دهید.

منبع : دیجی کالا مگ

درباره نویسنده

علی محمدی تبار

علی محمدی تبار

سلام
دانشجوی مهندسی مکانیک هستم. خوشحالم که میتونم تو زمینه های تکنولوژی و خودرو اطلاع رسانی کنم. امیدوارم مطالب برای شما مفید واقع شود.
مشتاق نظرات شما... .

ارسال نظر