دنیای لوازم الکترونیک

سامسونگ، تولیدکننده‌ي انحصاری پنل‌های AMOLED آيفون ۲۰۱۷ خواهد بود

apple-iphone-8-2017

apple-iphone-8-2017

شرکت اپل معمولا برای ساخت یک قطعه‌ی خاص، از چند شرکت سازنده بهره می‌برد ولی سال ۲۰۱۷ احتمالا استثنایی از این قاعده خواهد بود. براساس جدیدترین گزارش‌ها اپل قرار است در سال آینده‌ی میلادی گوشی آیفون جدید را با سه نمایشگر متفاوت عرضه کند: ۴٫۷ اینچی، ۵٫۵ اینچی و ۵٫۸ اینچی.

سامسونگ دیسپلی تأمین‌کننده‌ی انحصاری نمایشگرهای AMOLED برای آیفون‌های ۵٫۸ اینچیِ سال ۲۰۱۷ خواهد بود.

در این شرایط بدون شک سامسونگ دیسپلی (Samsung Display)، یکی از بزرگترین سازنده‌های نمایشگر موبایل در بازار، بعضی از محصولاتش را به اپل پیشنهاد خواهد داد. اما اگر بخواهیم به‌صورت دقیق‌تر اشاره کنیم، شما را به منابع خبری ارجاع می‌دهیم که به نقل از یک سازنده‌ی تایوانی مدعی هستند سامسونگ دیسپلی تأمین‌کننده‌ی انحصاری نمایشگرهای AMOLED برای آیفون‌های ۵٫۸ اینچیِ سال ۲۰۱۷ خواهد بود.

طبق اظهارات همین منابع، انتظار می‌رود این شرکت کره‌ای در هر ماه چیزی حدود ۲۰ میلیون پنل AMOLED بسازد. این را هم اضافه کنیم که دو مدل دیگر آیفون در سال ۲۰۱۷ مجهز به صفحه نمایش TFT-LCD خواهند بود و هر سه مدل در نیمه‌ی دوم سال آینده‌ی میلادی به بازار خواهند آمد.

همچنین پیش‌بینی می‌شود که پخش جهانی پنل‌های AMOLED برای آیفون‌های ۵٫۸ اینچی در سال ۲۰۱۷ به عدد ۷۰ میلیون واحد برسد. البته خالی از لطف نیست که اشاره کنیم سازندگان قطعات آیفون‌های آينده قصد دارند که در ماه مارس ۲۰۱۷ حجم کمی از تولید را داشته باشند و سپس زمانی حدود دو ماه بعد یعنی در تابستان و درواقع ماه می یا ژوئن ۲۰۱۷ تولید محصولات خود را افزایش دهند.

منبع : دیجی کالا مگ

درباره نویسنده

علی محمدی تبار

علی محمدی تبار

سلام
دانشجوی مهندسی مکانیک هستم. خوشحالم که میتونم تو زمینه های تکنولوژی و خودرو اطلاع رسانی کنم. امیدوارم مطالب برای شما مفید واقع شود.
مشتاق نظرات شما... .

ارسال نظر