دنیای لوازم الکترونیک

سامسونگ گلکسی ایکس مجهز به صفحه نمایش انعطاف پذیر

سامسونگ گلگسی ایکس

سامسونگ گلگسی ایکس

گلکسی ایکس گوشی جدید سامسونگ است که شایعات بسیاری در مورد آن و صفحه نمایش انعطاف پذیر آن به گوشی می‌رسد حال به نظر می‌رسد سامسونگ در این گوشی از پنل با رزولوشن ۴K با نام Bio Blue استفاده خواهد کرد.

صفحات نمایش در سال‌های اخیر پیشرفت‌های زیادی داشته‌اند و بسیاری از گوشی‌های هوشمند دارای صفحات نمایش با رزولوشن QHD هستند. حتی با پیشرفت پنل‌های امولد استفاده از این پنل‌ها رواج بسیاری پیدا کرده است و حتی اپل نیز در آیفون سال ۲۰۱۷ از این پنل‌ها بهره‌ خواهد برد.

اما سامسونگ به عنوان یکی از پیشروان زمینه‌ی ساخت پنل‌های صفحات نمایش همواره در تلاش برای بهبود است. Galaxy X یکی از گوشی‌هایی است که انتظار آن را در سال ۲۰۱۷ خواهیم کشید. این گوشی براساس شایعات جدید مجهز به پنل خم شونده با رزولوشن عجیب ۴K خواهد شد که آن را برای استفاده در زمینه‌ی واقعیت مجازی مناسب‌ تر خواهد کرد. حتی شایعات خبر از استفاده‌ی سامسونگ ار پنل ۴K در گلکسی اس ۸ نیز می‌دهند.

پنل‌های انعطاف پذیر در سال ۲۰۱۳ توسط سامسونگ به نمایش گذاشته شدند و سپس صفحات نمایش با لبه‌های خمیده راه خود را به نسخه‌های اج گوشی‌های هوشمند این کمپانی باز کردند و حالا به نظر می‌رسد آینده‌ی این فناوری پنل‌های انعطاف‌پذیر است.

تصور گوشی با صفحه نمایش انعطاف پذیر بسیار جذاب است و آینده نیز برای این پنل‌ها بسیار روشن است و باعث می‌شود همگی انتظار سالی خوب را در ۲۰۱۷ داشته باشیم.

منبع : zoomit.ir

درباره نویسنده

علی محمدی تبار

علی محمدی تبار

سلام
دانشجوی مهندسی مکانیک هستم. خوشحالم که میتونم تو زمینه های تکنولوژی و خودرو اطلاع رسانی کنم. امیدوارم مطالب برای شما مفید واقع شود.
مشتاق نظرات شما... .

ارسال نظر