دنیای لوازم الکترونیک

گلکسی نوت ۷ هنگام شارژ منفجر شد

samsung_galaxy_note_7_stylusتا به امروز اخبار و گزارش‌های زیادی درباره انفجار یا آتش گرفتن گوشی‌های هوشمند در حال شارژ شدن شنیده‌ایم. در عموم موارد بررسی‌های بیشتر این گزارش‌ها نشان داده‌اند که این اتفاق به دلیل استفاده فرد شارژ کننده از شارژرهای معیوب یا شارژرهایی بوده که توسط تولیدکننده‌های دیگری به جز تولیدکننده اصلی گوشی به بازار عرضه شده‌اند. در آخرین خبر که از منابع چینی هم در اختیارمان قرار گرفته مطلع شده‌ایم که یک دستگاه گلکسی نوت ۷ پس از استفاده از مبدل USB Type-C منفجر شده است. گلکسی نوت ۷ که پرچم‌دار فعلی شرکت سامسونگ است حسابی مورد اقبال مخاطبان واقع شده به حدی که شرکت تولیدکننده در حال حاضر نتوانسته پاسخ‌گوی همه تقاضای موجود باشد. بنابراین در شرایط فعلی چنین خبری اصلا خوشایند تولیدکنندگان این گوشی نیست؛ بویژه اگر مشخص شود عیب و ایرادی درون خود گوشی باعث این اتفاق شده است.

طبق تصاویری که از این گوشی منفجر شده داریم گوشی به شکل کامل سوخته است. هنوز مشخص نیست که آیا کاربر این گوشی برای شارژ آن از مبدل USB Type-C اصلی شرکت سامسونگ استفاده کرده یا از یک مبدل دیگر. باید بدانید برای آنکه از این نظر همیشه نکات ایمنی را رعایت کنید بهترین انتخاب شارژر و مبدل‌های اصلی خود گوشی‌ها هستند. به هر حال اگر گلکسی نوت ۷ دارید و از شارژر و مبدل‌های اصلی گوشی هم استفاده می‌کنید در حال حاضر جای نگرانی برای شما وجود ندارد.

‌در ادامه می‌توانید تصاویر این گلکسی نوت ۷ آسیب دیده را ببینید:

galaxy-note-7-burnt-2galaxy-note-7-burnt-1

منبع: دیجیکالا

درباره نویسنده

رضا ترکی

رضا ترکی

با سلام
رضا ترکی هستم کارشناس رشته ریاضیات.
از نوجوانی علاقه بسیار زیادی به طراحی گرافیک و کامپیوتر داشتم. اکنون در اینترنت با نام گرافیست مسلمان به طراحی پوسترهای فرهنگی و مذهبی می پردازم.
همچنین در انجام امور تحت وب تخصص هایی پیدا کرده ام که به مرور زمان آن ها را در اختیار همه قرار خواهم داد.

ارسال نظر