برندهای تکنولوژی

ساعت‌های هوشمند: سامسونگ بیشتر می‌فروشد، اپل کمتر

Gear S3

Gear S3

موسسه‌ی آماری The International Data Corporation جدیدترین ارقام مربوط به فروش گجت‌های پوشیدنی را در سه‌ماهه‌ی گذشته‌ی میلادی منتشر کرده است. بر اساس این آمار، سامسونگ به آرامی مشغول رسیدن به اپل در فروش گجت‌های پوشیدنی یا همان ساعت هوشمند است.

اپل هنوز هم بیشترین سهم را از این بازار به خودش اختصاص داده.

 اپل در حالی که در سه‌ماهه‌ی دوم سال ۲۰۱۵ میلادی ۳٫۶ میلیون ساعت هوشمند عرضه کرده بود، در همین بازه‌ی زمانی در سال ۲۰۱۶ توانسته فقط ۱٫۶ میلیون گجت پوشیدنی عرضه کند. از سوی دیگر، سامسونگ رشد کرده است. این شرکت کره‌ای که سال گذشته ۰٫۴ میلیون گجت پوشیدنی فروخته بود، امسال توانسته در سه‌ماهه‌ی دوم سال، ۰٫۶ میلیون دستگاه بفروشد.

بدون شک، مهم‌ترین عامل در رشد سامسونگ عرضه‌ی ساعت هوشمند Gear S2 است. ساعت هوشمند سامسونگ دو مدل مختلف دارد و از سوی اپراتورهای امریکای شمالی هم پشتیبانی می‌شود. سامسونگ توانسته است سهم‌اش را از بازار گجت‌های پوشیدنی دو برابر کند؛ در حالی که اپل ۵۵ درصد در مقایسه با سال گذشته افت کرده است.

البته اپل هنوز هم بیشترین سهم را از این بازار به خودش اختصاص داده و افت این شرکت  در فروش گجت‌های پوشیدنی، رکود این بازار را به کلی نشان می‌دهد.

انتظار داریم سامسونگ در شهریور ماه سال جاری، از ساعت هوشمند Gear S3 رونمایی کند. در حالی که اپل مطمئنا از سیستم عامل WatchOS 3 در سال جاری رونمایی خواهد کرد، هنوز از رونمایی مدل جدید اپل واچ مطمئن نیستیم.

منبع: دیجیکالا

درباره نویسنده

رضا ترکی

رضا ترکی

با سلام
رضا ترکی هستم کارشناس رشته ریاضیات.
از نوجوانی علاقه بسیار زیادی به طراحی گرافیک و کامپیوتر داشتم. اکنون در اینترنت با نام گرافیست مسلمان به طراحی پوسترهای فرهنگی و مذهبی می پردازم.
همچنین در انجام امور تحت وب تخصص هایی پیدا کرده ام که به مرور زمان آن ها را در اختیار همه قرار خواهم داد.

ارسال نظر