برندهای تکنولوژی

اپل آیفون ۸ همراه با دکمه هوم مجازی

طبق گزارشات اخیرا منتشر شده، نسخه خاص و گران‌قیمت آیفون‌های امسال یعنی آیفون ۸ همراه با دکمه هوم‌ مجازی عرضه خواهد شد که جای دکمه هوم کلاسیک را در این تلفن خواهد گرفت. در ادامه با زیفا همراه باشید.

انتظار می‌رود اپل در کنفرانس خود در تاریخ ۱۲ سپتامبر (۲۱ شهریور) از ۳ اسمارت‌فون جدید یعنی آیفون ۷ اس، آیفون ۷ اس پلاس و آیفون ۸ پرده بر دارد. با توجه به اطلاعاتی که در گذشته درز کرده است از پیش می‌دانیم آیفون ۸ اسمارت‌فونی مجهز به پنل اولد و دارای سیستم تشخیص و شناسایی چهره به صورت سه‌بعدی خواهد بود و البته حاشیه‌های بالا و پایین آن نسبت به دو نمونه دیگر و نیز نسل‌های پیشین کاهش فراوانی خواهد داشت. حال این سوال مطرح می‌شود که در صورت کاهش حاشیه چه بلایی بر سر دکمه هوم خواهد آمد؟

طبق گزارشات Bloomberg، آیفون ۸ نحوه کار کردن شما با آیفونتان را نیز تغییر خواهد داد. در حال حاضر ما یک‌ بار دکمه‌ هوم را می‌فشاریم تا به صفحه‌اصلی دستگاه بازگردیم. دو بار می‌فشاریم تا به منوی برنامه‌های باز دسترسی داشته باشیم و آن‌ها را مدیریت کنیم و یک بار آن را نگه میداریم تا دستوراتی را به دستیارصوتی اپل ملقب به سیری بدهیم. و حال با حذف دکمه هوم، اپل در حال بر انداختن این عملیات‌ها و گشتن به دنبال جایگزینی برای آن‌هاست.

تغییرات اساسی آیفون ۸ در یک نگاه:

۱: استفاده از پنل اولد در صفحه‌نمایش

۲: کاهش حاشیه‌ها در بالا و پایین

۳: حذف دکمه فیزیکی هوم و جایگزین کردن یک دکمه هوم مجازی به همراه دستورات جدید برای مولتی‌تسکینگ و دیگر عملیات‌ها

۴: سیستم تشخیص و شناسایی چهره سه‌بعدی

۵: داشتن اندازه بدنه آیفون ۷ و اندازه صفحه‌نمایش آیفون ۷ پلاس

۶: دوربین ۲ گانه تخصصی با امکانات بالا

۷: کلید پاور بزرگ‌تر در کناره

همینطور می‌توانید تغییرات را به صورت خلاصه‌شده و بر روی تصویر مشاهده کنید:

نظر شما در رابطه با این گوشی‌هوشمند چیست؟ آیا تغییرات و قابلیت‌های آن برای شما کافیست و شما را راضی نگه می‌دارد؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع:ترنجی

درباره نویسنده

رضا گشتاسبی

ارسال نظر