برندهای تکنولوژی

اولین تلفن همراه اندروید را دیده‌اید؟

شاید شما نام HTC را زیاد شنیده‌اید اما احتمالا با تلفن‌های همراه این شرکت کار نکرده‌اید. این شرکت اولین سازنده تلفن همراه در جهان بود

اولین تلفن همراه اندروید را دیده‌اید؟

 

اولین گوشی اندروید

شاید شما نام HTC را زیاد شنیده‌اید اما احتمالا با تلفن‌های همراه این شرکت کار نکرده‌اید. این شرکت اولین سازنده تلفن همراه در جهان بود که از سیستم عامل اندروید در گوشی خود استفاده کرد. این شرکت در سال ۲۰۰۸ اولین تلفن همراه اندرویدی جهان را با نام HTC Dream وارد بازار کرد. تلفن HTC Dream با سیستم عامل آندروید امکانات جدیدی را به بازار معرفی کرد که پیشتر برای کاربران بسیار ناشناخته بود.

با این که این تلفن همراه در هنگام ورود به بازار توانست با استقبال کاربران بسیاری مواجه شود به دلیل استفاده از سیستم عامل اندروید که در آن زمان به نرم افزارهای بسیاری دسترسی نداشت و به همین دلیل نقدهایی منفی را نیز به خود جذب کرد. هرچند که افراد بسیاری جای پیشرفت این سیستم عامل را بسیار می‌دانستند.

این تلفن همراه مجهز به یک کیبورد فیزیکی، پردازنده ۵۲۸ مگاهرتزی و ۱۲۸ مگابایت رم بود. صفحه نمایش آن نیز ۳٫۲ اینچ اندازه داشت. دوربین این دستگاه نیز می‌توانست تصاوری با اندازه ۳٫۱۵ مگاپیکسل ثبت کند و کابران می‌توانستند با استفاده از کارت‌های حافظه ظرفیت دستگاه ا تا ۱۶ گیگابایت افزایش دهند.

شرکت آندروید یک شرکت کوچک تولید نرم افزاری موبایل بود که در سال ۲۰۰۵ توسط گوگل خریداری شد. این شرکت پس از این که تحت کنترل گوگل قرار گرفت تولید یک سیستم عامل مخصوص تلفن همراه را تولید کرد تا بتواند با شرکت‌هایی همانند مایکروسافت و سیمبین رقابت کند.

منبع:بهار نیوز

درباره نویسنده

رضا گشتاسبی

ارسال نظر