برندهای تکنولوژی

سامسونگ به خریداران گلکسی نوت ۷ غرامت بیشتری نمی‌دهد

samsung-galaxy-note-7

samsung-galaxy-note-7

فاجعه‌ی گلکسی نوت ۷ قرار نیست به این زودی‌ها سامسونگ را رها کند. این شرکت کره‌ای یک سازمان حقوقی با نام Lee & Ko را استخدام کرده تا بتواند با کمک آن به شکایت ۲۴۰۰ نفر از مردم کشور کره‌ی جنوبی که درخواست کرده‌اند سامسونگ باید به آن‌ها ۴۲۶ دلار غرامت بپردازد، رسیدگی کند. دلیل این درخواست غرامت هم آسیب‌های فیزیکی در زمان انفجار نوت ۷ و مدت زمان طولانی تعویض گوشی و سپس جمع‌آوری آن اعلام شده است. جمع کل این غرامت‌‌ها هم به ۴۲ میلیون وون یا ۳۵۸۰۰۰ دلار می‌شود.

یکی از این شاکیان گفته که در زمان آتش گرفتن نوت ۷، سامسونگ او را به فریب اذهان عمومی متهم کرده بود. البته سامسونگ که به نظر می‌رسد از اقداماتی که پس از انفجارهای نوت ۷ انجام داده راضی است و حتی مشکلات را پذیرفت و گوشی را از بازار جمع‌آوری کرده، حاضر نیست خسارت بیشتری به مردم پرداخت کند.

سامسونگ در بیانه‌ی جدید خودش گفته:” ما به اندازه‌ی کافی به مشتریان نوت ۷ غرامت پرداخت کردیم. ما تمام گوشی‌هایی که راهی بازار کرده بودیم را جمع‌آوری کردیم که این کار ۸٫۵ میلیارد دلار هزینه داشت. ما با جمع‌آوری این گوشی میزان خسارت وارد شده به مشتریان را به حداقل رساندیم.”

سامسونگ گفته به دارندگان نوت ۷ یک کوپن ۱۰۰ دلاری می‌دهد یا این افراد می‌توانند با پرداخت نصف قیمت گوشی خودشان را به گلکسی S8 ارتقا دهند.

منبع : دیجی کالا مگ

درباره نویسنده

علی محمدی تبار

علی محمدی تبار

سلام
دانشجوی مهندسی مکانیک هستم. خوشحالم که میتونم تو زمینه های تکنولوژی و خودرو اطلاع رسانی کنم. امیدوارم مطالب برای شما مفید واقع شود.
مشتاق نظرات شما... .

ارسال نظر