برندهای تکنولوژی

بخش موبایل سونی بلاخره سوددهی اندکی را تجربه کرد

بخش موبایل سونی بلاخره سوددهی اندکی را تجربه کرد

گزارش جدید شرکت سونی نشان می‌دهد وضعیت بخش موبایل این شرکت که با مشکلات متعددی دست و پنجه نرم می‌کرد تا حدی بهبود یافته است. سونی‌ سال‌ها تلاش می‌کرد در این بخش به سوددهی مناسب برسد و گزارش اخیر مربوط به فصل دوم مالی نشان می‌دهد این شرکت بلاخره به سوددهی رسیده گرچه این سود چندان زیاد نیست. این سود به ۳٫۸۲ میلیون دلار بالغ می‌شود. البته این نکته را هم مدنظر داشته باشید که فروش و درآمد عملیاتی سونی نسبت به بازه زمانی مشابه در سال گذشته در حدود یک سوم کاهش داشته است و به رقم ۱۸۰۵ میلیون دلار رسیده است.

در سال‌های گذشته بخش موبایل شرکت سونی تحولاتی اساسی را از سر گذرانده. در حقیقت سونی سعی کرده هزینه‌های تولید را تا جای ممکن کاهش دهد و از نظر میزان تولید و فروش دست از رقابت با شرکت‌هایی چون اپل و سامسونگ برداشته. البته برخی تحلیل‌گران معتقدند سوددهی این شرکت به دلار، چندان وضع شرکت را نشان نمی‌دهد و ارزش ین ژاپن است که به کمک سونی آمده.

طبق گزارش مالی منتشر شده نوسانات نرخ ارز در حدود ۴٫۴ میلیارد ین به افزایش حساب‌های سونی کمک کرده است. کارشناسان تحلیل کرده‌اند که بدون این نوسانات سونی حدود ۴ میلیون ین ضرر می‌داد.

وضعیت شرکت مادر سونی در این گزارش مالی بسیار بحرانی است. شرکت مادر سونی نسبت به بازه زمانی مشابه در سال گذشته در حدود ۴۲ درصد کاهش سود داشته و درآمدش هم ۱۰ درصد کم شده است.

منبع:PhoneArena

درباره نویسنده

رضا ترکی

رضا ترکی

با سلام
رضا ترکی هستم کارشناس رشته ریاضیات.
از نوجوانی علاقه بسیار زیادی به طراحی گرافیک و کامپیوتر داشتم. اکنون در اینترنت با نام گرافیست مسلمان به طراحی پوسترهای فرهنگی و مذهبی می پردازم.
همچنین در انجام امور تحت وب تخصص هایی پیدا کرده ام که به مرور زمان آن ها را در اختیار همه قرار خواهم داد.

ارسال نظر